1. 1.
    sen kalk tüm kainatı yarat ama kadının kafasıyla uğraş madem görmek istemiyorsun neden yarattın amaç ne ?
    25 -24 ... stallion
  2. 2.
    Tanrı değil uğraşan insanlar. Tanrı böyle bir şey istemedi. Dediğin gibi böyle basit işlerle uğraşmaz.
    9 -5 ... blast 7
  3. 3.
    bir hayli garip bir tutumdur.

trilyonlarca galaksi, her galaksinin içinde trilyonlarca yıldız, sayısı belirsin gezegen... sonra? "başını ört, yoksa nanna!"

ilginç... garip...
    10 -6 ... rumeli71
  4. 4.
    Bunu bende sorguluyorum, çok saçma şey bunlar ya.
    5 -2 ... tambirtelli
  5. 5.
    Bazı hatıraları anımsatır.

Bir arkadaşıma temsil getiriyorum: işte elsiz, ilimsiz bir böcekten safi ve besleyici balı yaratan Allah vs. diye.

Arkadaş böyle dedi:
    Olm saçmalama çiçekle, böcekle allah’ın ne âlâkası var.

Gülmekten yarıldım tabi. Ehuehue...
    2 -5 ... lightsaber
  6. 6.
    ya böyle ateist ergenler gibi "yhaa ben her şeyi biliyorum çok akıllıyım geri kalan herkes mal" diye düşünmüyorum. ama kesinliğini tabi ki bilememekle beraber ben bu durumun saçma olduğuna inanıyorum. önemli olan da budur değil mi, bir şeylere inanmak ya da inanmamak. dini, inancı kişisel yapan da budur.

her neyse.. evren çok ama çok büyük. hayal edemeyeceğimiz kadar büyük. öyle büyük ki öngörülene göre yüzlerce belki binlerce yaşam alanı barındıran gezegen olabilir. o yaşam formları belki bölünerek çoğalacak, belki eşeyli üreyecekler bizim gezegenimizdeki gibi, belki bambaşka yolları olacak. belki bir dnaları vardır bizim gibi, belki de başka bir molekül bilemiyorum.

bu kadar geniş evrende tanrının insanın dişisinin saçını örttürmek istemesi gerçekten saçma geliyor.

hadi geçtim evreni. dünyayı düşünelim. biz hayvan olduğunu kabul etmeyen kibirli hayvanlarız. durum bu. derini yüzüp parçalara böldüğünde bir köpeğin eti ile insanın eti ayırt edilemiyor. hücre bazında incelendiğinde "hayvan hücresi" diyoruz. insan hücresi diye bir şey yok. tüm hayvanlar arasında dnalarda o kadar az fark var ki.. bunu söyleyince git hayvan gibi yaşa o zaman deniyor. bi yarasaya gel biraz soylu ol aydınlıkta otur diyemezsiniz. yarasaların en mükemmel olanı en rutubetli en karanlık yere layıktır. çünkü orada rahattır. insan da insan gibi yaşamak zorunda benzer şekilde. yarasa kanatlarını insan aklını kullanmak zorunda.

tanrı yarattığı tüm bu hayvanlardan neden sadece insana üstelik onun dişisine böyle bir şey koşma gereği duysun? eğer bütün hayvanları tanrı yarattıysa neden insanı daha fazla sevsin? neden korumak istesin? tanrının bunu yapması saçma olur ama bir insanın çıkıp kendi cinsini korumak istemesi makuldür. ya da kendine hakim olamayıp cinsel arzularına yenik düşüp bunu belli ederek toplumdan uzaklaştırılmayı göze alamayan birinin böyle bir şey yapması uygundur.
    3 -3 ... nammu
  7. 7.
    Şimdi senin ferrarin olsa üstünü branda ile örtmez misin?

He işte. Konu kilit.
    8 -6 ... rockonbaby
  8. 8.
    o kadar yüce bir tanrı ki en küçük detayı bile düşünmüş dedirtir.
    4 -2 ... sezenist a feminist
  9. 9.
    tanrı yerine muhammed yazalım biz oraya. kadını kapatalım ki o da gelecek nesilleri kapatsın sonra elimizde değnekle hepsini güderiz mantığı. gayet de güzel işledi bu zamana kadar ama bundan sonra yemezler tabiki tüm dinleriniz kütüphenelerin tozlu raflarındaki bir kitaptan dışarı çıkamayacak hepsi silinip gidecek.
    2 -2 ... napakyanii
  10. 10.
    islamic life simulatör.
    1 ... ilkelmonologemekcisi0