1. 1.
  miraca yükselmek , kızıl denizin ikiye yarılması , nuhun gemisi ve daha nice söylentiler bu anlatılanların yüzüklerin efendisinde anlatılanlardan farkı nedir ? ve ya yunan tanrılarından ? ne sizleri buna inanmaya iten ? ne gördünüz neye şahitlik ettiniz ? gelecekten geldim diyene deli diyorsun ama tanrı ile konuştum sözümden çıkmayın bu kurallara göre yaşayacaksın diyene sorgusuz inanıyorsun... neden ?
  4 -6 ... stallion
 2. 2.
  birileri öyle anlatıyor diye inanmak. dindar bir kimsenin dahi hocaların anlattığı saçma hurafelere inanması gibidir. hadis adı altında kendi istedikleri şeyleri itelerler.
  3 -3 ... hastavilla
 3. 3.
  ona inanmaya iten sey onun bize olan sevgisidir. bunlarin hepsi de onun hikmetidir biz hikmetinden degil sevgisinden inaniyoruz. yaratan kendini kanitlamak zorunda degildir. biz insanogullari onun yolundan gitmeliyiz ama. o bize kapiyi hep acti cunku.

  bunu bu kadar ekslieyecek kadar sevgi yoksunu olmayin, tanri sizleri seviyor.
  5 -10 ... arxaggelou
 4. 4.
  Aksi yönde düşünürsek şükür etmemiz için aydınoğlu nu göndermiştir.
  2 -1 ... desarjstx
 5. 5.
  Kafir ve mümin gözlüğü farklıdır. Bir mümin baktığı bir yaprakta bile o sanatın yaratıcısına, o mükemmel dizayna, göze cazip gelen o görüntüsüne bakıp hayret edip düşünürken, kafir kendi gözünden herşeyi basite indirger. Akıldan istifa ederek herşeyi basit bir şeye bağlar.

  Ayrıca daha temeldeki inancı sağlam olmayan birinin kalkıp da mucizelere inanmasını bekleyemezsiniz.
  8 -4 ... muphem biri
 6. 6.
  iki damla sıvının birleşmesinden sen meydana gelmişsen, gece ile gündüzün, mevsimlerin peş peşe gelmesi, tavuğun kıçından vitamin, arının kusmasından şifa buluyorsan, kalbin senden bağımsız her gün bilmem kaç bin defa atıyorsa ve diğer organların senden bağımsız görevini eksiksiz yerine getiriyorsa, dünyaya gelişin ve dünyadan gidişin bile senin elinde değilse, 1 saniye sonra başına ne geleceğini bilmiyorsan hayatın senin elinde değildir seni ve kainatı yaradan vardır. titre ve imana gel ateist.
  3 -7 ... seruven44
 7. 7.
  kainatı yaratanın da bir yaratıcısı vardır o zaman bu mükemmellikte ki bir yaratıcı kendiliğinden oluşabilir mi ?
  4 -3 ... stallion
 8. 8.
  Tanrıya inanmasan bile bizlerin, bu evrenin vs. bir mucize olduğunu göremiyor musun? Tesadüf olsa da mükemmel bir düzen var, olmasa da... Biz bu mucizeyi tanrıya bağlarız. Sen başka bir şeye... Ama kesinlikle varlığımızın, varlığınızın mucizevi olduğunu düşünüyorum.
  4 -1 ... bilgisiz zeki
 9. 9.
  Dünya tuhaf biryer ve esas tuhaf olan bunun anlaşılabilir olması.
  ... gafil
 10. 10.
  https://youtu.be/XaABhHKus1s
  ... solus auctor petrus