1. 1.
  "la scuola degli dei". Stefano Elio D'anna'nın sırtı yere gelmiş ve yenilgiye uğramış kahramanın 'dreamer'la karşılaşmasıyla başlayan öze geri dönüş yolculuğunu, kayıp bütünlüğünün arayışında bir göç hareketini anlatan kitabı. Yazarın kurucusu olduğu European School of Economics'in temel felsefe ve fikirlerinin roman formunda aktarılmış hikayesi, bireysel ve psikolojik bir devrimin duyuruluşu ve manifestosu.

  kitaptan alıntı: "size öğretilen ve anlatılan dünyanın, anlatıldığı gibi olduğunu söyleyenler sadece anlatanlardır. Korkmanız, çekinmeniz, endişe etmeniz gerektiği söylenen her şey, bu betimlemenin pençesindeki insanların fikirleridir. Oysa bunlar olumsuz duygulardır ve hiçbiri dünyaya geldiği haliyle insanın mayasında olan hisler değillerdir. insan korkusuz doğar. korku, zorla 'öğretilir'."

  "Önünüzde gelecek varken, geçmişle uğraşmayın. Ama geleceği de yeni bir 'eski geçmiş' yaratmak için yaşamayın. Onu şekillendirin; bu kez şekillendirin; geçmişinizin tekrarlarından kurtulun."

  "Gerçek, düş+zamandır. inanmak için görmeyi beklemeyin. inanın ki, görebilin. Dünyadaki en büyük ekonomik gerçek 'mutluluk'tur. Ekonominin tanımı mutluluktan başka hiçbir şey değildir. Her zaman iyi bir ekonomist olun."

  "Düşleyin, düşleyin, düşleyin... Düş, var olan en gerçek şeydir."
  7 ... caty blake
 2. 2.
  dreamer iki dakika rahat dur, yerli yersiz gelme şeklinde yorum yapılabilir tabi. iyidir hoştur da zaten bilinen konulardır anlatılanlar.
  -1 ... simitcikahvecigazozcu
 3. 3.
  ''düş+zaman= gerçekçilik'' üzerine kurulu kitap.
  1 ... xsentos
 4. 4.
  insanın hayata bakış açısını değiştiren,
  anlatılanları anlama yeteneğinde kişiler ile buluştuğunda
  kişinin bireysel devrimini yapmasına aracı olabilecek mükemmel bir kitap
  1 ... homer simpson
 5. 5.
  yeni bitirdigim Felsefe'nin Allahi diyebilecegim keyifli kitap ayrica dus ile ilgili guzel ve umut vaad eden tespitlerde cabasi (sakin kafayla okuyun)

  gerçek, düş artı zamandır. inanmak için görmeyi beklemeyin. inanın ki, görebilin.

  dünyadaki en büyük ekonomik gerçek 'mutluluk'tur. ekonominin tanımı mutluluktan başka hiçbirşey değildir. herzaman iyi bir ekonomist olun.

  düşleyin. düş var olan en gerçek şeydir..
  1 ... esina
 6. 6.
  kampanyalı kitap. bu aralar alınıp okunur ve hakkında "neden önemli olduğuna" dair bir metin yazılır ve diğer şartlar da sağlanırsa burs kazandırıyor. kitabın yazarı olan profesörün kendi açtığı okullarda liderlik eğitimi sertifika programına katılıyorsunuz. okulların biri floransa'da.
  3 ... et cetera
 7. 7.
  mucize kitap.

  "the world is such, because you are such." diyor dreamer. bu bile kitaba sabırsızlanmak için yeterli.
  4 ... susuzsuperisi
 8. 8.
  dreamer isimli kahramanın sürekli fevri hareket ederek yer yer korkuttuğu, başta çok heyecanlı okunsa da ortalara doğru sıkmaya başladığı ancak bitirilmesi gereken hayata değer katan kitaplardan birisi.
  2 ... system error
 9. 9.
  okumakta olduğum kitaptır. içinde gerçekten ilginç düşünceler vardır. mesela dreamer'e göre yemek yememiz son derece gereksiz bir eylemdir. organlarımız yemeği sindirmek için değil düşlemek için yaratılmışlardır. günde bir öğün yemek yeterlidir.***
  2 ... isyankarbumerang
 10. 10.
  (bkz: mezuniyet balosu)
  ... daha onceden secilmemis ad