1. 1.
  Tanrının nedensiz var olup olmadığı tartışılır.
  1 -3 ... sacredspirid
 2. 2.
  vardır bu kainatı bir yaratan.
  9 -7 ... tarihcix
 3. 3.
  Tanrıya inanmak için bir sebep yok, çok eski zamanlarda insanlar gökte yaşayan bir varlığı düşündü ve bir var edici olarak tanrıyı yarattı, tanrı yalnızca bir varsayım olarak ortaya atıldı, ve bilimden sonra yok olması gerekiyordu, ne yazık ki o dönem in hükümdarları, uydurulan bu güçten yararlanmak istedi,

  Hükümdarlar tanrı olduklarını veya onunla görüştüklerini iddia edip dinleri ortaya atana kadar, tanrı ön planda değildi.

  Halen "kim yarattı bizi" denilerek bu saçmalık farklı şekillerde insanlara sunuluyor, hiçbir şey kendiliğinden oluşamazmış, bu yüzden tanrı kendiliğinden oluşup evreni yaratmış *
  6 -8 ... tapmadiyentanri
 4. 4.
  Evrenin Tanrının yaratmasına bağlı kılınan bu hipotezde kendi kendine oluşması koşulsuz bir sebebe bağlanmaya çalışılmıs. Olmamış bu. Cık Ben beğenmedim Sanırım ateizme giriş 1 burdan başlıyordu.
  1 -3 ... irradiance
 5. 5.
  başlığa girince farklı ve sağlam bir argüman bekledim. klasik laflardan başka bir şey yok entryde. somut bir şey yok felsefe yaparak olmuyor bu işler. derdin dindoşlarsa gel beraber halledelm. varlık yokluk hakkında bilimin bir delili yok. tartışmak anlamsız.
  -deist
  2 -3 ... napakyanii
 6. 6.
  “Var olan her şeyin bir nedeni vardır” mantalitesi tanrı’nın ispatında kullanılan bir yöntemdir. Kastedilen ilk neden tanrıdır yani burada yokluğu değil farkında olmaksızın varlığı ispatlanmış oluyor. Aksini iddia eden konuyu çok yanlış anlamıştır.

  Son olarak, olmayan bir şeyin kanıtı da mümkün değildir iyakşamlar.
  14 -2 ... feslemegen
 7. 7.
  var olmayan şeyin var olmadığını nereden biliyorsun? ne yani bin yıl önce de elektrik vardı ama insanlar bilmiyordu. ön kabul olarak sen var olmadığını almışsın zaten. kesin konuşamazsın bir şey hakkında. elle tutulur delil lazım.
  6 -1 ... napakyanii
 8. 8.
  Tanrı varsa afrikadakiler neden aç?

  Buna bi cevap verin bakalım müminler!
  3 -5 ... ershan kuneri
 9. 9.
  sadece okumak için burdayım . çünkü; bence tanrı vardır . gözü gören herkesin etrafa bakması bunları bir yaratıcının yaptığını düşünmesi için yeterlidir bence . tavuk mu yumurtadan çıkar yoksa yumurta mı tavuktan biz henüz bunu bile bilmiyoruz.
  3 -2 ... nagam
 10. 10.
  ispat denen olayin finalinde dagilabilirsiniz olmasi oldukca tatmink olmus.
  3 ... portatif