1. 1.
  matematik biliminin ve diger herseyin tanrinin insana bir lutfu oldugundan yola cikarak kurulan bir denklemin sonucudur.

  limit(tanri) zaman boyutunda eksi sonsuza giderken esittir tanriyi yaratan tanri. tabi bunun devaminda 3. ve digerleri tanrinin yarattigi limit kavramiyla beraber dogal olarak gelecektir.
  3 -6 ... mental half life
 2. 2.
  (bkz: la ilahe illallah)
  5 -2 ... conlet
 3. 2.
  ateş < güneş < gökyüzü < putlar < kitaplar < tek tanrı < insan.
  6 -3 ... uye lol
 4. 3.
  tanrıyı yaratan ikinci tanrıymıs mıs.* yahu iki tanrı olsaydı siz sanıyormusunuz ki dünya olacaktı. bir düsünün. 2 ülkenin oldugu dünyada ne savaslar oluyor. iki tanrı olsaydı hic kuskusuz. tanrılar arası bir savas olacaktı ve hersey yok olacaktı.
  2 -2 ... damdaki deli
 5. 4.
  bkz. alemlerin rabbi
  2 ... freewheelin
 6. 5.
  mantık hatası olan söylemdir. Tanrıyı yaratan tanrının * birinci tanrı olması gerekmektedir.
  4 ... bard of hell
 7. 6.
  o ebedi ve ezelidir.doğurmamış ve doğurulmamıştır.*
  yoktur tanrıyı yaratan ikinci bi tanrı
  3 -2 ... noluyolanburda
 8. 7.
  olmayan tanrıdır. zira olsaydı ikinci tanrıyı da yaratan bir tanrının olması gerekecekti. ve bu bir sonsuz döngü olarak gidip herhangi bir sonu olmayan düşüncelere insanları sevk edecekti. şurası aşikârdır ki, yeryüzüne hükmeden başka bir tanrı olsaydı, belirli bir düzende yaşayamaz ve kaosun içine sürükleniyor olurduk.

  kur'an-ı kerim'in ise bir çok yerinde allah'ın birliğine ve kesinliğine dair ayetler bulunmaktadır.
  2 ... sahlep
 9. 8.
  bunu sorgulayan insan bunuda sorguladı "tanrıyı yaratan ikinci tanrıyı yaratan üçüncü tanrı" bunun sonu yok yani bırakalım oluruna kim kimi yaratmış görcez bir gün umarım.
  1 ... tsubasayla ben siz hepiniz
 10. 9.
  kendisinden önce de başka bir tanrı tarafından yaratılmış olması gereken tanrıdır. onu yaratanı da daha önce başka bir tanrı, öbür tanrıyı da bir başka tanrı yaratmıştır bu şekilde bakılırsa. nerden geliyor bu değirmenin suyu anacım, kafamı çeviriyorum her yer tanrı!
  1 ... materyalist imam