1. 1.
  teist mantığına göre * teistlerin cevap vermeleri gereken soru.
  7 -8 ... el camino
 2. 2.
  düşününce kafayı yedirtecek sorulardan bir tanesidir.
  10 -2 ... bana felsefe yapma ne olur
 3. 3.
  aslında cevabı basit olan bir sorudur. fakat üstünde biraz düşünüldüğünde insanı epey bir zorlar.

  tanri(yani allah) hep vardı. başından itibaren değil, hep vardı. bunu insanoğlu olarak anlamakta çok zorluk çekiyoruz ya da anlayamıyoruz. sebebi ise çevremizde bu varlığa benzer hiçbir varlığın olmamasıdır. şu ana kadar, gözümüzle sadece "yaratılmış"ları gördüğümüz için kafamında yaratanın varlığı, özelliklerini oluşturmakta çok çok zorlanıyoruz. bu cevabını bildiğimiz fakat çözüm yolunu bilmediğimiz bir soru gibi. zaman kavramıda bu işin içinde etken bir faktör. belki zaman sadece bizim bulunduğumuz boyut içerisinde geçerli, göreceli bir kuram olabilir. orada(allah'ın mekanında) belki zaman yoktur, belki başlangıç ve son diye bir şey yoktur.

  tekrar söylüyorum, cevabını biliyoruz fakat çözüm yolunu bilmiyoruz. aslında bu durumu çok da düşünür değilim, nasıl olsa bir zaman sonra cevabını öğreneceğim.
  13 -5 ... benim amcamin cevresi genis
 4. 4.
  sebebini bilmediği doğa olaylarından ve ölümden korkan mağara adamının: yani ''korku ve bilgisizliğin'' tanrıyı yaratmasıdır.
  10 -8 ... annabell lee
 5. 5.
  kimin yarattığının ne önemi var ki?
  tanrıyı şu yarattı desek ne olacak?
  üç gün sonra "onu" da kim yarattı diye ortaya düşülmeyecek mi?
  8 -3 ... nada
 6. 4.
  Yaradanın büyüklüğünü idrak edememiş, onu insanmış veya bir maddi varlığı varmış gibi düşünen bünyelerin yorumlamaya çalıştığı soru, fakat zaman ve mekan gibi kavramlarla sınırlanamayacak bir yaradan , nasıl şekle sokulmaya çalışılabilirki, o ancak övülmeye layıktır, bazı insanlar kendi iradesinin sonsuz olduğunumu düşünüyor...

  edit
  2 -2 ... emperor
 7. 5.
  (bkz: kuzey kutbunun kuzeyinde ne var)
  2 ... bard of hell
 8. 6.
  (bkz: ve kadın tanrıyı yarattı)

  yok bu böyle değildi ama olay budur.
  3 ... kechi
 9. 7.
  (bkz: ve tanrı parayı yarattı)
  1 -3 ... notrinova
 10. 8.
  saçma sorudur, tanrıyı yaratan birisi varsa asıl tanrı onu yaratandır. tanrı ya yoktur ya da yaratılamaz. varsa her varlığın kaynağıdır.
  2 ... edit akbayram