1. 1.
  disteizm tanrısı mı yapıyor bunları diye düşündürendir. Disteistler mi haklı acep? Neden ütopya gibi bir yerde yaşamıyoruz uleynn!
  ... cimbomlu yazar
 2. 2.
  Yaşamın kendisi entropidir. Entropinin olmadığı yerde varlıktan söz edilemez. Bu yüzden de cennet cehennemi, cehennem de cenneti tanımlar. işte acı ve kötülük entropinin oluşması için olmak zorundadır.
  3 ... gokdelende kapici
 3. 3.
  Sanane AMK.
  1 ... ride the lightning
 4. 4.
  Ölüm, hastalık, varoluş sancısı bence acının kendisidir. Her şey iyi insan olmakla açıklanamaz.
  1 ... cimbomlu yazar
 5. 5.
  Tanrı'nın bir şeyi neden yarattığını sorgulamak anlamsızdır. Bunu sorgulamak için yaratıcı olabilecek kadar kudretli ve bilge olmak lazım.

  Tanrı acıyı ya da kötülüğü yaratmamış da olabilirdi. Bu durumda bizler bunları biliyor olmazdık. Yani tüm bildiklerimiz Tanrı'nın yaratmış ve bize göstermiş olduklarıdır.
  2 -1 ... talihsiz sokak kedisi
 6. 6.
  Beynimi yakan sorudur. Kafamı epey kurcalar. Kötüler olmasa iyiliği bilmezdik ama kötülüğü bilmesek ne olurdu sanki? Hepimiz iyi insanlar olsak şirinler köyü gibi mutlu yaşasak fena mıydı? Allah neden acı çekmeyi yarattı??
  ... loveneverdies
 7. 7.
  geçersiz önerme, tanrı yok.

  maalesef.
  1 -1 ... napesend
 8. 8.
  Kötülüğü yada iyiliği tanrı değil,
  insan yaratır.
  4 -1 ... 1garipkuzeyli
 9. 9.
  insan, sevenin sevdiğine yapmaması gereken yanlışı yapmayıp da yemeyeceğim diye allah'a verdiği sözü tutup irade ağacının meyvesini yemeseydi bütün bu ızdıraba duçar olmayacaktı.

  ademin NefsiNin atomları olan erkekler ile havvanın nefsinin atomları olan kadınların kararı ile o meyve yendi.

  şimdi biz atomlar yeni bir imtihana tabi tutuluyoruz. Güc ağacından sadece kuran'da izin verilen ölçüde yememiz isteniyor.

  Bu imtihanı geçecek olan zaten ilk imtihanı da geçmişti. Bu imtihanda kalacak olan ise zaten ilk imtihanda da kalmıştı.

  uyarısız azap etmeyen allah uyardığı için tüm bu gecikme.

  yoksa şu an ateşte yanıyorduk.

  Ve habersizdik diye bağırarak itiraz ediyorduk.
  1 ... pitislarin hamcisi
 10. 10.
  Öncelikle tanrının var olduğundan emin olmadığımı belirttim. Bir tanrı neden ölüm, hastalık, varoluş acısını bu şekilde yaratır ki? Kötülüğü sadece insanlığa yıkmayın, bana göre bunlarda bir kötülüktür.

  Cevabını net bulamadığım sorudur. Tanrı varsa nasıl var oldu, ve neden tek olsun ki? O'nun gibi birkaç tanrı da olabilir yani. Kafam da deli sorular.
  ... cimbomlu yazar