1. 1.
  Allah' ın amacı o kıza işkence yapmak değil o kızı görüp bizim şükretmemizdir. o kızı yaratan da allah sonuçta?? canını alan da allah. bilemem ama sizin düşünceleriniz farklı olabilir tabi..
  ayrıca müslüman da olabilirdi. her insan müslüman olabilir o kızında kendi seçimidir.
  6 -7 ... 4n1k
 2. 2.
  katıldığım önermedir... bir tanrı varsa gerçekten zalim bir benliğe sahiptir... birini yakışıklı, güzel, sağlıklı, zengin, şanslı yaratibiliyorken, diğerlerini çirkin, fakir, hastalıklı, yeteneksiz yaratabiliyor... bir kızı doğuştan sakat olarak yaratıyıp birde on tane şerefsizi musallat edip sakat kızın ırzına geçmesine izin veriyorsa tanrı gerçekten korkulması gereken biz odaktır... her gün gazetelerde görüyoruz böyle haberleri. lan sakat yarattın bari ırzına geçmelerine müsade etme lan !
  8 -4 ... search for the lost entry
 3. 3.
  çünkü iyiler her zaman kaybediyor.
  3 ... benimannembirmelek
 4. 4.
  tanrı değil şeytana uyan insan gaddardır.
  2 -3 ... liberalkuzgun
 5. 5.
  şimdi dindarlar çıkıp ''yavv sınama bu be, fani dünyada sabrediceksin acılara tabi herşey geçici'' felan der bu önermeye; çileden çıkartır beni !
  5 ... search for the lost entry
 6. 6.
  Sadisttir. Ya da biz ondan bir parçaysak mazoşisttir. Fakat psikolojik bir sıkıntısı olduğu kesin.
  2 -1 ... dumanisbirakir
 7. 7.
  öncelikle bir çok din alimi bir insanın yaptığı iyilikten dolayı ölmeden islamla şereflendirildiğini anlatıp durur. örnek vermek gerekirse en çok anlatılan olaydan bahsedebiliriz. her ramazan ekranlarda hocalar anlatır durur o yahudi adamı. yahudi adam bir ramazan oğlunun müslüman mahallesinde yemek yediğini görünce onu uyarıp "ramazanda müslümanlar gündüz yemek yemez ayıp oluyor git evde ye" der. öldüğü gün ise tüm mahalle o adamı rüyasında cennete görürler. adam bu yaptığından dolayı Allahın ona ölmeden islamı nasip ettiğini anlatır. tüm islam alimleride bunun dinen mümkün olduğunu vurgulayıp dururlar. demek istediğim o kızın ölürken müslüman olmadığını biliyor musun ki tanrıyı gaddarlıkla suçluyorsun? tek bir iyiliği için bütün günahlarını affedecek tanrı onu unutmuş mudur yoksa? tabiki hayır. ama o kızın ölmeden önce gördüklerini yaşadıklarını, yada öldüğünde onu karşılayan melekleri görmediğin sürece bu sitem neye diye de sormak geliyor içimden.
  1 ... asik suratli adam
 8. 8.
  Diğer 4 dini inanç kavramını yer yüzüne insanlara yol gösterici olarak indiren tanri değil miydi? Peki neden sadece müslüman olanlar sadece cennetle müjdelendi?
  Hristiyanlık
  yahudilik
  musevilik
  kavramlarını ve bu dinlerin peygamberlerini tanri yaratmadı mi?
  Soru çok fakat kesin bilgi Yok.
  2 ... yersiz yere yellenen yazar
 9. 9.
  din insanların kendi çıkarları doğrultusunda yazdığı saçmalıklardır. bir yaratıcı vardır,fakat o yaratıcıda benim inancıma göre ne kadar sorgularsan, ne kadar iyi şeyler yaparsan,yaşamın değerini bilip kendi hayatını dolu geçirirsen seni ödüllendirecek ahanda buda benim dinim adınıda extimezosilizm koydum.
  1 -1 ... extime
 10. 10.
  Insanlar adaletin anlamını bilmeden adilliği tartıyorlar, acıyorum. Bu cahillikle biten ömrünüze yazık genç kafirler.
  -1 ... katipzade