1. 1.
    kafa karıştıran durum. mesela bazı hristiyanlara göre isa tanrıdır. bazılarına göre değil ama sonuçta tanrı diyenler öbür tanrıyı ne yapıyorlar? öbür tanrı yok galiba ben öyle anladım. ee müslümanlar tanrı var diyor ama isa ayrı diyor. sonra hristiyanlar muhammed yok diyor müslümanlar var diyor adamın bak burada yazmış diyor. sonra hristiyanlar onu kabul etmiyoruz biz o sahte bilgi diyor. değişik işler yani. neyse.
    ... john misty
  2. 1.
    Bir işyeri bile iki patronu kaldıramaz iken insanoğlu nasıl olurda bu eşsiz kainata başka başka ortaklar ve tanrılar isnad eder. Bu akıl işi değildir. Var olduğu iddia edilen tüm çakma ve sahte ilahlara karşı cenabı hakk meydan okumuş iken, nasıl oluyor da hiç biri meydana çıkıp da ben buradayım demiyor. Aslında tüm bu deruni sessizlik âlemin nizamının yegane sahibi olan yüce allahın (c.c.) zatı zül-celâlini haykırıyor kelimesiz cümlesiz hecesiz sessiz sakin ve yalnız.

"Eğer yerde ve gökte Allah’tan başka tanrılar bulunsaydı, yer ve gök (bunların nizamı) kesinlikle bozulup gitmişti. Demek ki arşın Rab’bi olan Allah, onların yakıştırdıkları sıfatlardan münezzehtir." El-enbiya 22.

hristiyanlara gelince; barnabas incili orta yerde. içinde 40 tan fazla yerde hz muhammmedden bahsediyor iken hâlâ daha yalan yasak inkar iftira ve karalamalarla onu yok sayıyorlarsa, bu müslümanların suçu değil. Demek ki işlerine öyle geliyor da ondan. Yoksa haktan ve hakikatten haberlerinin olmadığından değil. Yoksa pavlusun inları ustalıkla kandırmalarından değil. Nefislerine bu daha hoş gelmeseydi, tek bir ilaha inanan binlerce hristiyanın katledilmesine sessiz ve seyirci kalamazlardı. Onlar, (hristiyanlar) tıpkı yahudiler gibi dünyaları için dinlerinin değiştirimesine göz yumdular. Sustular. Hala daha susuyorlar. Dinlerini sattılar ve satıyorlar.

Ama bunun (hakikati gizlemenin) çok çetin bir hesabı var.
    2 ... gazeloglu