1. .
  ateist düşüncenin ürünü olan fikir. tanri olsaydi dunyada kotuluk olmazdi dan tutun da
  hiçbir şey hokus pokus diye olmadı herşeyin mekanızması sebebi var. dolayısıyla tanrıya ihtiyaç yok denir. ayrıca tanrı varlığı ispatlanamayan şey olarak da nitelendirilir. burada şu soru akla geliyor. gerçekten bir tanrı olsaydı evren nasıl olurdu? herşey hokus pokus diye olurdu, kötülük olmazdı, özgür irade olmazdı, çalışmak zorunda olmazdık, bilim adamları ateist olmazdı diye cevaplandırabilir miydik bu soruyu. canlıların ortak özellikleri olmazdı hepsi nükleik asite sahip olmaz farklı işletim sistemlerine sahip olurdu diyebilir miyiz?

  Einstein'ın ifade ettiği gibi; hayatınızı yalnızca iki şekilde yaşayabilirsiniz; birincisi, her şeyin sıradan olduğunu düşünerek; ikincisi, her şeyin olağanüstü veya mucize olduğunu görerek''
  gerçekten tanrı olsaydı evren nasıl olurdu?
  -1 ... dusersmynarim
 2. .
  tanrı var ki kötülük var. Bir düşünün, mantıklı davranın, eğer zaten tanrı insanların tam bir zenginlik ve güzellik içinde yüzemsini isteseydi neden insanı yaratsın ki??? Kötülük var, ancak bu kötülükle mücadele de Tanrının varlığını ispatlar.

  Şu anda boş boş konuşup, Tanrı olsaydı evren çok daha farklı olurdu demek ancak bir cahilin yapabileceği bir iştir. Günümüzde daha bilimin açıklayamadığı, sadece gözlemleyebildiği o kadar çok unsur var ki, azıcık fizik bilen insan bile Dünya ve evrenin dengesinin ne kadar güzel yaratıldığını bilir ve rastlantı eseri olamaz. Tanrı var ki evren günümüz halinde.
  -1 ... bard of hell