bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Tanrı, özellikle monoteistler (tek tanrıcılar) tarafından evrenin tek yaratıcı ve yöneticisi olduğuna inanılan varlık. Politeistik inançlarda genelde ilahların cinsiyeti bulunur ve erkek olanlarına tanrı, kadın olanlarına tanrıça denir. Tanrı kavramı her monoteistik ve Henoteistik inançta değişiklik gösterir. Yine de bu farklı inançlardaki tanrı kavramını tanımlamak için sadece tanrı sözcüğü kullanılabilir. Teolog ve filozoflar, tarih boyunca, sayısız Tanrı kavram ve anlayışını incelemişlerdir. Felsefenin metafizik dalı Tanrı'nın varlığı sorusunu konu edinse de, bu soru din felsefesi alanında da incelenen önemli tartışmalardandır.
    Böyle diyor tanrı vikipedi ne kadar da monoton bir yaklaşım ve deneme anlayışı içerisinde anlatılmış.
    Oysa ki ulaşılmaz görmüyorum ben tanrı yı.
    Her zaman yanımızda olduğu söylenir durur.
    Onunla konuşmanın yolu dua etmekmiş.
    Dua eder gibi anlatın derdinizi, sevginizi, her şeyinizi ona.
    ibadet ediyormuş süsü verip beynini yiyin...
    Neden ve niçin soruları yöneltin.
    Haykırmakta cabası.
    Tanrının şekli şemali bilinmez bir varlıktır.
    Ulu varlık tanrı.
    Tanrı yerinde olmak istemem doğrusu.
    Bu kadar dert ve insanla uğraşmak zorunda olmak.
    Aman Allah ı m ne çile.
    Aman Allah ı m diyorum ondan şikayetçiyken sanki tanrı ve Allah ayrı şeylermiş gibi.
    ... suzan avci
  2. 2.
    (bkz: ordaysan armut de lan)
    (bkz: ahirette götümüze girecek entryler)
    ... der meister
  3. 3.
    Şu dünyayı tanrı yarattıysa, onun yerinde olmak istemem doğrusu. Çünkü, dünyanın sefaleti yüreğimi parçalar.Yaratıcı bir ruh düşünülürse, yarattığı şeyi göstererek ona şöyle bağırmak hakkımızdır: "bunca mutsuzluğu ve bu üzüntüyü ortaya çıkarmak uğruna, hiçliğin sessizliğini ve kıpırdamazlığını bozmaya nasıl kalkıştın?"
    Arthur Schopenhauer

Tanrı bana bir açık işaret gönderse -varlığına dair-! isveç bankama benim adıma büyük bir deposit yatırmak gibi.
    Woody Allen
    1 ... uye lol
  4. 4.
    (bkz: tanrıyı sorgulamak kendini sorgulamak gibidir)
    ... miafori
kapat