1. 1.
  tanri cicekleri ve muhtesem ekosistemleri yaratan buyuk bir varlik olarak kabul edilir. fakat ayni tanri ayni mantikla tecavuzculeri, seri katilleri, psikopatlari, hirsizlari ve dolandiricilari da yaratmistir. bunlarin da insan icin bir imtihan oldugunu ifade eden pekcok literatur mevcuttur.

  2 yasindaki cocugun tecavuze ugrayip ardindan katledilmesi ne tur bir imtihandir? gibi sorularin getirdigi sorgulama konumun tarifidir.
  6 -10 ... mental half life
 2. 2.
  kötü insanları yaratmış olsada sonuçta lego tamamlanmak zorundadır.
  ... giordanobruno
 3. 3.
  (bkz: tanrı nın tecavüzcüleri ve seri katilleri yakalacak polisleri yaratması)
  (bkz: türk polisi nin işini tam yapamaması) *
  2 -2 ... durdurmak yok yolluya devam
 4. 4.
  (bkz: insanların şeytanı dost edinmesi) *
  1 -1 ... gimenez
 5. 5.
  tanrının tecavüzcüleri ve seri katilleri yaratmasını ilginç bulan ve sorgulama ihtiyacı duyanları yaratması kadar doğaldır.
  3 -3 ... paralogia
 6. 6.
  dü$ünen, kafası basan, daha amiyanesiyle aklı çalı$an ve sike sürmeye yetecek aklı olan insanın önemsemeyeceği durum.
  ne garip değil mi ? tanrı dediğin gül gibi ceylan'ı yaratıyor, tutup dallama bi aslan bu yavru ceylan'ı yiyor. tüh niye dü$ünememi$.

  kainattaki her$eyin bir kar$ılığı olduğunu bilmeyen insan söylemidir. cennet cehennem, $eytan, melek, iyi kötü bunlar olmak zorundadır. bunların ayırdına insan aklı sayesinde varabilir.
  1 -3 ... whereismywings
 7. 7.
  dogrusu; tanrının insanı yarataması ve yaratılan insanın tecavüzcü ya da seri katil olmayı seçmesi.
  2 ... sigara
 8. 7.
  Melekler hic günah islemezler, daima Allah' a ibadet ederler. Seytanlar ise hic sevap islemez, isleri dünyaya kötülügü yaymak ve insanlari dogru yoldan cikarmaktir. kisaca günah islerler ve isletirler. insan ise bu iki varligin arasindadir. sevap isleyip meleklere yakin olabilir fakat günah isleyip seytana da yakinlasabilirler. böylece insanin en büyük düsmani nefsidir. Allah dememis ki git hirsiz ol katil ol diye. bu yüzden bu basligi cok sacma buluyorum. insanlar dogru yoldan cikip yanlis yola sapiyorsa Allah'in sucu ne? zaten bu insanlar eninde sonunda cezalarini cekerler. hic süphem yok.
  1 -2 ... soul
 9. 8.
  yeryüzünde siyah ile beyazın olması kadar doğal bir şeydir. herşeyin tersi vardır yeryüzünde.
  ... madman89
 10. 9.
  (bkz: tanrı nın mental half life ı yaratması)
  1 ... defuser