1. 1.
    sevmiyorum işte. ki, eminim milyarlarca insan da sevmiyor. neden mi? çünkü, tanrı şöyle diyor: "bir şeye bakma. baksan bile dokunma. dokunsan bile tatma. hadi tattın diyelim, çiğneme. çiğne ama yutma!"

sorarım size insanlık: siz seviyor musunuz bu formatta bir varoluşu? elinizi yüreğinize ve vicdanınıza koyup da cevap verin bana. samimi ve içten olsun cevabınız. unutmayın ki, tanrı asi çocuklarını daha çok sever. kaypak ve yavşak olmayanlarını.

sevmiyorum işte çalışma stilini. bilmiyor tanrılığı!

hepsi bu...

bir de, " tanrım bu nasıl sevgisizlik. bütün güzelliklerin günah " der, üstadlardan biri. adını şimdi hatırlayamadım. hak verin bana lütfen. anlamaya çalışın.

not: şükrü erbaş'a aitmiş o güzel deyiş.
    20 -16 ... cennetten kovulan
  2. 2.
    tanri yapisi geregi zaten egoist bir varlıktır, ilahtır vs. gözünde(gözü varsa tabi) insanin zerre degeri yoktur. insanlarin göz göre göre aci cekmelerini izler. kader diye bir mefhum varsa peki neden tanrı cehennemi yaratmıstır? insanin kaderi daha dogmadan allah tarafından yazılmıssa neden insanlar cehenneme gitsindir?

iste bu yüzden ben de tanrının calisma stilini sevmiyorum...
    3 -4 ... el matador
  3. 3.
    (bkz: al capone)

--spoiler--
    Çocukken her akşam yatmadan önce Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim.
    --spoiler--
    13 -4 ... ben hep 17 yasindayim
  4. 4.
    sevmiyorlar mirim, fakat konuşamıyorlar da.
    korkuyorlar, korkutuluyorlar.
    baş kaldırmamışlar, baş kaldırışlara günah denilmiş.
    ben kendisiyle görüşmeye randevu almadan gitmiştim.
    iş saati dışında, görüşmek istemedi benimle.
    tanrıyla alıp veremediğimiz nedir?
    belki verdiğimiz ama alamadığımız şeydir.
    3 -1 ... suzan avci
  5. 5.
    izleyiniz-bruce almighty.(aman tanrım)
    ... seni sectim pikacu
  6. 6.
    araştırmalar tanrının bakma, dokunma, tatma, yutma demediğini göstermiştir. tüm hak dinlerin ortak yortusu aynıdır. senin olmayana, haketmediğine, yani harama bakma,tatma, dokunma, yutma demektedir. mesajı alan kullarının dini inançları ne olursa olsun, bu sistemden yana sıkıntıları yoktur.

zor anlarımızda mücadele etmezsek yaşamak için gücümüz olabilir mi?

biz buna kozasından çıkmaya çalışan kelebeğe dokunma, zorluklar onu mükemmele yaklaştıracaktır deriz.
    5 ... isvicreli bilim adami
  7. 7.
    (bkz: inanmıyorum kendimi bir halt sanıyorum)
    3 -2 ... smurfs
  8. 8.
    (bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
    -1 ... zehir
  9. 9.
    (bkz: şeytanın fısıldadıkları)
    1 -1 ... goooooooooooooooooooogle
  10. 10.
    john milton mantığı...bak ama dokunma, dokun ama tatma vs. sevelim ya da sevmeyelim * * böyle çalışıyor. ayrıca sevilmeyen sadece yasaklar değil genel düzendir. biri açken diğerinin sarkan göbeğidir. biri hala sıtmadan ölürken diğerinin eline diken batsa sıraya giren onlarca doktordur. vesairedir, vesiredir, hiçbir şeyi değiştirmeyecektir, boş can sıkan işlerdir...
    ... chacal