1. 1.
    tanrı inanılmaya, tapılmaya, sevilmeye muhtaç mı sorunsalı?
    5 -2 ... cerevesta
  2. 2.
    yok öyle bir derdim de insan bozuluyor bazen. ayıp lan. yumurtadan çıkmış kabuğunu beğenmiyor hesabı.

insan mı dedim ben?
    -1 ... david addison
  3. 3.
    Onu bunu bilmem de ben sevilmeye muhtacım.
    2 ... papa jupiter
  4. 4.
    tanrının değil. onu uyduranlar inanılmaya muhtaç. zira kimsenin kabuk etmeyeceği istek ve arzularını 'tanrı istiyor' diyerek sunuyorlar.
    mesela savaşmak, savaşan herkesin din ile savaşmaya ikna olduğunu 'kafirlere karşı allah/tanrı için savaşıyoruz' demelerinden görülebilir.
    ayrıca din zihniyeti adı altında milyonları tek zihniyetten yönetmek, insanları tek tek yönetmekten daha kolay. işte ahmak yöneticilerin basit projesi bu. lanet olsun ki bu komik projeye milyarlarca insan kandı.
    7 -2 ... tapmadiyentanri
  5. 5.
    O sizden verdikleri karşısında teşekkür istiyor.
    -2 ... ibne unicorn
  6. 6.
    en çok bana tapacaksınız diyen ibrani dinlerin tanrı anlayışında sapkın bir öğreti var. tanrıyı bencil, sürekli ilgiye muhtaç, ilgi orospusu olarak gösteriyorlar. bu da bir gerçek. bu sapkın tanrı anlayışı değişmeli.
    2 ... allah yok din yalan
  7. 7.
    Hayır. Ne ben ona ne de o bana muhtaç.
    2 ... whyyhwx
  8. 8.
    Kimse tanrıya inanmazsa tanrı yok olur mu? Bence eğer varsa bu mümkün değil.

Ama kimse islam'a inanmazsa, kimse Hristiyanlığa inanmazsa bu dinler ve dinlerde geçen yaratıcı yok olur mu?

Bence evet. insanlara bağımlı bir tanrı gerçekten var olabilir mi?

Bilmiyorum.
    3 ... keyf kahyasi
  9. 9.
    değil tabiki.
    ... kazangap
  10. 10.
    evrene hiçbir yararı olmayan insanı yarattığına göre evet. özgür iradeli ve akıllı yaratıklar tarafından tapınılmaya muhtaç.
    4 -1 ... creepy doll