bugün

"allah var" diye devam eden açıklama.

(bkz: başlığa gel)
Kelimelere takmış bir takım yobazların sürekli söyledikleri cümle...
tamamen paradoks olan tümce.
mp3 calar'in var mi sorusuna "yok ama ipod'um var" cevabini vermekle esdeger dusunce!
(bkz: takdiri ilahi)
yoksa yok n'apalım yani.
Tanrı demek Allah demek zaten.tanrı kelimesi türkçe bir kelimedir Tengri kelimesinden gelmiştir.
yanlış bir önermedir.kelimelerle kafayı bozmuş tiplerin söylemidir.
(bkz: allah allah)
bir gerçektir.
(bkz: kafir yazarları eksileme kumpanyası)
yok olmasına yok da kime anlatabiliriz. hadi o yok diye ikna olunsa yerine hemen kendi egosunu koyuverir beşer.
bizleri siklemeyen durum. Varsa yeteri kadar mümin onu tatmin ediyor. yoksa ziyadesiyle malız. afiyet olsun..
'tanrının varlığına yeterli kanıt yok' demekle arasında ajdar'ın özgüveni kadar fark vardır.
adamın babası bana bundan sora ibne diye sesleneceksin dese, ya tırsmadan dolayı yada zaten yakıştığından dolayı öyle seslenir, biriyle tanışıyosun adam adım murat diyor tmm bende bilmemne deyip m.o diyosun hayır sen murat değilsin handan daha çok yakışır sana diyemiyosun, neden çünkü karşılığını hemen görebilirsin, rabbin 99 isim kullanmış kendisi için, sen yok onlar değilde şu olsun diyosun, karşılığı olmadığını düşünerekmi yapıyosun bunu.
tanrının olmadığına inanan kişi cümlesi. ayrıca, yok ne ola ki? biri önce bunun cevabını bulsun.*
yeni nesil bir yazar. *
tanrı'nın olduğuna inanmayan* kişi cümlesi.
(bkz: eee sonra)
din yalan ile tamamlanması gereken söz.
tanrı varsa ben tanrı olmamak için nasıl kendimi tutabilirdim.

bu yüzden tanrı yoktur.

bir güzel insan beyniyle konuşacaksam eğer, tanrıya gerek yoktur, derdim.
(bkz: allah tanrının belasını versin)
Allah var.
Ozaman robot yapmasınlar bukadar basit.
görsel
(bkz: Peki)
merak ettiğim konu şu: diyelim ki tanrı yok, ne değişecek ? bütün dünya şunu mu diyecek : ulan tanrı yokmuş hadi bütün dinleri yok edelim ve savaşa son verelim, hepimiz sonuçta evrim'e göre türlerin evrimine göre aynı türlerden türemişiz yani bitki, hayvan, insan hepimizin maddeleri aynı yerden gelme. iyi de bunu islam dini de diyor - hepimiz kardeşiz, adem ile havvadan gelmeyiz vs. - yani tanrı'nın olmaması bir şeyi değiştirmeyecek insanlık yine aynı boktan hayatına devam edecek. insanların aptallığı devam edecek. bütün dünya yaşamın kaynağını araştırmayacak aksine daha da kendini kaybedecek. hiçbirşey değişmeyecek. insanlığa faydası olmayan her fikir yok olmaya mahkumdur.
bu söz şuna benzer zira varlık içinde yaşayıp yokluk çeken adamın hayatına... varlık var fakat o varlığı yoktan var eden varlık yok. ateistlerin kendisiyle çeliştiği nokta da bu allah yok derken bile ben öyle "varlığa" inanmıyorum. ne şükür ki o inanmdığın varlık sana küfür iradesini de bahşetmiş. ister inan ister inanma, hawkins'in böyle bir sözü var lakin bir de tanrı olabilir sözü de var. hawking, dawking gibi dindarlarla alay etmez.