bugün

https://www.cnnturk.com/v...atilmasi-diye-bir-sey-yok

çok değil bir kaç hafta sonra gerekçesiyle beraber neden satıldığını açıklayacak ve bu sözünü yutacak.
Satılmasında hicbir sakınca yoktur. Birakin bu ülke satiliyor masalini. Katarin, almanyanin bel kemigi olan volkswagende %17, rusyanin onemli enerji sirketi rosneftte %9.75 hissesi var. Shell gibi dunya devi bir enerji sirketinde de hisseleri var. Enerji ve otomotiv sanayisi, savunma sanayii kadar mühim sektörler.simdi bu ülkeler kendi vatanlarini mi satti ? Son derece bagnaz bir dusunce. Cagdaslikla uyusmayan bir dusunce. Eski dunya kafasi bu.

Burada itiraz edilmesi gereken nokta özellestirilmesi degil.crony capitalism isi bir özellestirmeye karşi olmak gerekiyor. Hükümetin ozellestirmeleri genellikle ahbap cavuş isiyle yapiliyor ve hukumete yakin kisiler nemalaniyor. Buna akli basinda liberaller karsi cikiyor emin olabilirsiniz.

Edit : katarin dunyadaki yatirimlarina, hisselerine suradan bakabilirsiniz.Londra Heathrow havalimanının yüzde 20'si de katarlilarda.

https://www.haberler.com/...r-dunyada-9697549-haberi/
aman o işçiler sırlarını açıklamasın batarız. Kafa mı buluyorsunuz aq ne üretiyormuş bunlar da sırları varmış.
hakikaten safsiniz.isciler bilgiler katarla paylasilmasin diye satisina karsi çikiyormus, ülke libosu ise satisi savunuyormuş.

Ya safsiniz ya troll. isci ne bilsin sırdan,gizli bilgiden. iscilerin beyin takimindan oldugunu mu saniyorsun sen ? bir isci nasil bu sırrı bilebilir diye hic düşünüyor musun ? Adı uzerinde işci.zannedersin ki istihbarat bilgisine sahip isciler. Biri bu iscileri kafalamis yahut işciler devlet garantisi haklarini kaybetmek istemiyor ayak yapiyorlar.

Baska konularda gerektigi gibi sorgulama yapabiliyorsunuz lakin kendi mahallenizdeki bir durum, söylem ve iddiayla ilgili derinlikli düşünemiyor yahut isinize gelmediginden düşünmüyorsunuz.

ustelik şöyle bir sey var; bu teknolojinin bilgileri gizli mi saniyorsunuz siz ? Turkiye 0 dan yerli tank,obüs mü üretiyor ki teknoloji cok gizli olsun ? Atak helikopteri nasil ki baska motorun lisansi alinip gelistirildiyse, diger projeler de öyle gelistiriliyor.yani ortada gizli teknoloji diye bir sey yok.

Libos degil sevgili yazar.liberal. ogretemedim bunu sana.libos dedigin kisiler ahbap cavus kapitalizmine agzini acip bir sey demiyor. Aman efendim agzimizin tadi kacmasin modundalar. Biz ise bunun dogru olmadigini dile getiriyoruz. Bu bmc nin sahibi ethem sancak in iktidar yandasi oldugunu, bu fabrikanin isin ehli olanlara verilmedigini söylüyoruz. Bu konuda ayni fikirdeyim sizlerle.. muhatap aldiginiz kitleyi düzgün tanimlayin.

Sunu da belirteyim; bu fabrika katara satilmalidir da demiyorum. Sadece katar veya baska bir ulkeye satilmasinda bir sorun yok yeter ki ahbap cavus isi bir satis olmasin diyorum.

Ediiittt: yalan konusmuyoruz. O fabrikada uretilen obuslerin motoru alamanyadan. Tabii alamanyadan olmasi sorun degil.bugun almanyadan aliriz yarin kendimiz üretiriz. Bu işler böyle. Bunu ifade etme nedenim; ortada katarla paylasilacak gizli bir teknoloji yok.

https://m.aksam.com.tr/gu...alman-engeli/haber-682564
Bence asıl konuşulması gereken konu tank palet fabrikasının satılması değil sıranın buralara kadar gelmesi. Bundan sonra neyi satacaklar. Ordumuzu mu, kanımızı mı.
Ülkenin fabrikalarini, limanlarini ucuza sattilar gelen parayı betona gomduler, sıra orduya geldi.
Tank tüfek yapıyoruz derken tank palet fabrikaları satılıyor...
Satılmamıştır da kiralanmış falan filan rererö.
Hassktr.
(bkz: akp emperyalizm hizmetkarı bir partidir)
şaka şaka satılmamış. 25 (yirmibeş) yıllığına katar emirine kiralanmış.

görsel

tayyip bey ve ahaber durumu aydınlattı, içimiz rahatladı.
Şu flooddaki resmi belgelere bakıldığında satılma falan gözükmüyor. Işletme hakkının belli bir süreyle veriliyor olması satılma demek değildir. Fabrikanın tüm mülkiyeti devlete aitmiş. Ben bu konuyu hiç araştırmamıştım ve hep satılıyor sanmistim. Ha bana göre komple ozellestirilmeli ya neyse.

Flood sahibi aynı zamanda 50 milyon dolara yenilenme meselesinin de mümkün olmadığından bahsetmis.

https://mobile.twitter.co...tatus/1234283442893991936

Edit: devlette kalıyorsa ne anladım o özelleştirmeden.
akp devrinde olmuştur .....