bugün

bizim gibi liseli olmayan dinozorların bildiği üzre çocukken oynadığımız -hâlâ oynuyorum ben- tank 1990 isimli atari oyununda bize koruma görevi verilmiş kartal figürlü üssümüz vardı. bu kartal figürlü üs duvarla örülüydü fakat verdiğiniz mücadeleye göre onu çelik zırhlarla da koruyabilirdiniz. ben şahsen çok şanslıydım hep kürek çıkardı bana. neyse lafı uzatmayalım. bu söz konusu kartal figürü reichsadler'ın ta kendisiydi. yani şu ünlü nazi kartalı.

reichsadler;
görsel
tank 1990 kartal figürü;
görsel

biliyorsunuz ki bu oyun sega firması tarafından geliştirildi. sega sammy holdings'in sahibi illuminati üyesi olmasından öte, eski bir nazi subayıydı. ölümünden sonra oğlu şirketin başına geçince babasından devraldığı görevleri başarıyla yerine getirdi. 1988'den bu yana çıkardıkları her atari oyununda nazi propagandası yaptılar.

mesela yani.
Benim gibi genelde kartalı siklemeyip düşman tankların arasına yardıran kahraman askerler için önemsiz bir ayrıntı.
olmayan subliminal mesajdır.

bahsi geçen kartal:
http://galeri.uludagsozlu...-subliminal-mesaj-446351/

kendileri amerikayı temsil etmekte ve nazilerle alakası olmamaktadır.

ayrıca her halükarda subliminal mesaj değil. subliminal mesajın ne olduğunu bilmeyip, gördüğü her şeyi o kalıba sokanlardan artık sıkıldım. propaganda farklı bir şey, subliminal mesaj farklı bir şey.

kısacası, bilmediğiniz şeyleri konuşmayın, konuşacaksanız da öğrenin.
hoca bir gün köyde eşeğe ters binmiş vaziyette dolaşırken bir köylü gelmiş yanına.

köylü: hoca hoca bu ne hal, eşeğe ters binmişsin.
hoca: aa ciddi misin? herkes einstein olmuş amına kodumun köyünde.

bu fıkra, ilk girideki son cümleyi okumadan bir bürokrat ciddiyetiyle geyiğin ne olduğundan habersiz analiz yeteneğini burda gösterme fırsatı yakalamış bir barzoya ithaf olunmuştur.
ilginç ama gerçek subliminal mesajdır.

bu subliminal mesajı bize çocukluğumuzdan itibaren enjekte edenlerin hepsi recm edilmelidir.
çocukluğumda zaten onun özel bir simge olduğunu anlamıştım. subiminal mesajdan haberim yoktu.daha mutluydum.
ben de evde niye sürekli nazi selamı veriyorum diyorum. hay amk bilinç altım sikilmiş demek ki.

ekip arkadaşım büyük silahı şeysini alıp, ayıboğan gibi tank olunca ipneliğine az patlatmadım ben o kartalı. intikamı sıcak yiyen bir yapım var da.

90 tank'ın kartalının altında yatan gerçeklerdir. *