1. 1.
  üniversite kantininde sıklıkla başa gelebilecek olaydır. bunun iki nedeni olabilir. birincisi ve en kuvvetle muhtemel olanı: selam veren eleman, sınıf arkadaşınızdır ve sizden not istemek için selam vermiştir; fakat siz o elamanı ömrü hayatınızda ilk defa görüyorsunuzdur. ikincisi ise, bir ilişki başlangıcı olabilme ihtimali yüksek durumdur...
  15 -1 ... açelya
 2. 2.
  bayram ve cuma namazi cikislarinda siklikla yasanan hadise.
  6 ... ben hep 17 yasindayim
 3. 3.
  dönüp bakmanıza neden olacak hadisedir. yolda yürürken Allah'ın selamını veriyorsa ne mutludur. geçmişteki normlar, artık öyle hale geldi ki, biri selam verdiğinde dönüp bir daha bakıyoruz. bizi, bize yabancılaştırdılar.
  3 ... la paz
 4. 4.
  sarhoşken bar tuvaletinin kapısında omza hafif bir temas ile birlikte de karşı karşıya kalınabilen durumdur.
  +selam abi..
  -ooo selam hocam buyur.
  +pardon abi
  -buyur geç geç..
  1 ... rakinfish
 5. 5.
  sosyal bir davranış biçimidir. En çok ingilizler tarafından kullanılır. ''Tanımak'' la '' Tanışmak'' arasındaki farkı bilemeyen toplumlarda soruna neden olabilir.
  1 ... sahara
 6. 6.
  bonus sevaplar kazanan insanın yaptığı iştir. mutlu eder...
  ... gulhan seven adam
 7. 7.
  yaşlı amcaların çabalarıyla yaşatılmaya çalışılan gelenektir. bankta oturuyorsunuz misal, bi amca da beyaz mendiliylen alnını silerekten ilişir yanınıza ve hemen "selaaamaleyküm genç" deyiverir.
  ... yeni pijama kokusu
 8. 8.
  genellikle camiiden çıkan hacı amcaların işidir bu. oldukça sevimlidir. güzel bir davranış biçimidir. torunlara da sirayet etmeli. millet bönbön bakmamalı selam veren bu kişilere.
  1 ... terso
 9. 9.
  kişisel tespitimi anlatayım;
  en çok fatih in iç kesimlerinda yaşanılan durumdur.sakallı ve cübbeli tanımadığınız kişilerin her gördüğüne verdiği selam artık çok normal geliyodu. *
  + esselamu aleykum ve rahmetullahi bereketihu
  - selam dayı selam.

  dememeliyiz en azından aleykum selam demeliyiz. allahın selamıdır , her daim almak lazım gelir.
  ... seriousblack
 10. 10.
  çok normal bir eylem olmasına rağmen, başlığının altına bu kadar şaşkınlık ve nostalji entrysi yazılmasına hayret ettiğim eylemdir.
  çarşıda, pazarda, heryerde yapılması, yaptırılması gerekendir ve selamlaşmanın tanış olmakla değil, insan olmakla alakasının olduğunu gösterir.
  2 ... spectr