bugün

telefonda kayıtlı olmayan numaradan doğum gününde canımlı cicimli gayet samimi bir kutlama mesajı almaktır. kötü bir durumdur. kimsin? şeklinde cevap vermek ayıptır. çaktırmadan teşekkür edip konuyu kapatmak tavsiye edilir.
bu durumlarda kullanılan en bilindik numara gayet sempatik bi şekilde çok sağol ya ama rehber silindi de benim tanıyamadım ondan ya da çok sağol ya ama benim telefon değişti de tanıyamadım ondandemektir.
(bkz: tanıdıgın numaralardan doğum gunu mesajı almamak)
gizli bir hayrana sahip olunduğunun işaretidir. **
insanın ilk başta şaşırdığı,ama daha sonradan mutlu olduğu andır. * * *
mesajı alan abazanlıktan kurumuş biriyse, gönül çayırlarının yeniden yeşillenmesine, kurumuş ırmaklarının coşup çağlamasına sebep olacak eylem. gizli bir hayrandır ümidi doldurur kişinin yüreğini. ama çoğu zaman da boş çıkar tabi.
numarası çoktan silinmiş eski sevgili olma ihtimali göz önüne alınmalıdır.
doğum günü mesajı gelir, ancak numara tanınmıyordur;

-doğum günün kutlu mutlu olsun, birlikte nice senelere.

cevap olaraktan utana sıkıla;

-teşekkür ederim de ben numaranızı çıkaramadım, bir sorun olmuştu da telefonumda. *

zaten mahcup olmuşsunuzdur ve karşıdan cevap gelir;

-unuttun tabi beni demi, benim, merve...

işte sıçtığınızın resmidir, tanıdığınız 4 tane merve vardır, sadece birinin numarası kayıtlıdır, utana sıkıla sorulur, artık yerin dibine girilmiştir;

-ya biliyorum çok eşşek kafalıyım ama hangi merve olduğunu da söylersen çok mutlu mesut olucam doğum günümde?

gelen cevap ise * dedirttirir;

-merveeee!!! eski sevgilin!! *
Kim 053.... yazıp 2222 mesaj atın,doğumgününüzde sizi hatırlayan ama sizin gereksiz numara olarak görüp sildiğiniz kişi cebinize gelsin.
aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık dedirten durumdur.
yalnızsan ve msj çekenin kız olduğunu anlamışsan ne yapacağını acilen düşünmen gereken durumdur.

kaçırılmaması gereken fakat sonu, numarayı telefondan sildiğin için hüsranla biteceği kesin olan durumdur.
-eski sevgilidir, eski.
potansiyel yeni sevgilidir. mesajın içeriğinde aşkım hitabı yoksa.
diger mesajlarla ilgilenip sallamamak en güzelidir. saol canım de geç git işte işin mi yok.