1. ?.
  mecburi şekilde orta kaliteli lens kullanan kişilerin * en cok yakındığı konudur.müthiş ötesi sinir sahibi yapar insanı.tv'nin karşısına geçip keyifle televizyon izlerken şiddetli şekilde bastıran uykuya rağmen lensi çıkartma zorunda olmak çok elim bir durumdur.heleki benim gibi bilateral yüksek astigmat ve hipermetrop/miyop sorununuz varsa beyninizdeki hücrelerden geceleyin tek başınıza 70'lik devirip ardından 3 tablet uyku ilacı almışcasına uyumak için baskı alırsınız.o esnada kalkıp banyoda eli,yüzü yıkayıp lensi çıkartmak hem şiddetli şekilde bastıran uykunuzdan kalkma işkencesini hemde yüzünüzü yıkadıktan sonra kaçan uykunuza sebebiyet verir.
  2 ... vandalkepceoperatoru
 2. ?.
  bir nevi işkencedir;sabrın denenmesı bu olsa gerek diye düşündürür insanı.
  ... tuana
 3. 1.
  sinir bozucu bir durumdur.çıkarmak için yerinizden kalktığınız andan itibaren ise uykunuz zaten kaçmıştır.eğer lens çıkarmadan yatılmışsa sabah lensler gözünüze yapışmış bir şekilde uyanırsınız,bir kaç dakika geçmeden de asla çıkmazlar.bu nedenle akşam belli bir saatten sonra lensleri çıkarıp gözlük kullanmak en iyisidir.
  1 ... delilah
 4. 2.
  sex esnasında ilişkiye girmeden önce prezervatif takıp takmama arasındaki o ince çizgide gidip gelen beynin karar vermesinin zor olduğu kadar zor gelebilecek olaydır.

  (bkz: Hayatımızda ki suni zorunluluklar)
  1 -1 ... blindguardian
 5. 3.
  lens yerine gözlük kullanmaya item durum.
  ... carmadon
 6. 4.
  gözlerde lens varken, internet üzerinden dizi izleniyorsa ve dizi uyutacak derecede sıkıcıysa, lenslerin gözleri uzun süre gözlerde kalarak tahriş etmesini engellemek açısından yapılması yerinde olandır.
  1 ... legend of the stranger
 7. 5.
  bir de bunun hem zil zurna sarhoş olup hem de lensleri çıkarma zorunluluğu olan kısmı vardır ki içler acısıdır. solisyon nerde lens nerde kapağı nerde derken pes edip her şeyi ortalıkta bırakıp yatarsınız.
  ... st27
 8. 6.
  evde lens yerine gözlük takmakla giderilebilecek bir durumdur.
  1 ... flyo
 9. 7.
  eğer yüksek derecede göz bozukluğuna sahipseniz ve lens sizi o kötü gözlüklerden kurtarıyorsa nankörlük edilmemesi gereken ve paşa paşa çıkarılması gereken, çıkarılırkende lense karşı bir minnet bir sevgi duyulan durum olmalıdır.
  1 ... yinyang