bugün

tanrının kendisine verdiği bu ikinci şansı, birkaç saniye sonra unutacak ve başka bir oltada ömrünün nihayetine ulaşacaktır.
(bkz: bir balığın yapabileceği en büyük şerefsizlik)
ilişkiye girmek için bin bir dert uydurup eve soktugun hatuna bişi yapamadan kacırmak gibidir.

ilk an da kızı kacırdıgına yanarsın sonra bi bok yiyemedigine sonra harcadgın zamana sonra attıgın yalanlara sonra da girdigin gunaha acırsın..
sabah derse gitmek için kalkıp saati susturduktan sonra yatakta birkaç dakika oturup geri yatan ve dolayısıyla dersi kaçıran öğrencidir.
daha kötüsü sen kaçırırsın sinirden sigaranı yaktığın an yan taraftaki lavuk aynı babacanlıkta bir balık tutar ve kaçırmaz. ulan ben yordum şerefsiz yakaladı balığı gibi bir ironi ile kafayı yersin.
(bkz: kacan balik buyuk olur)
insanın içinde tarifsiz keder uyandırır. av konusu açıldığında her anlatılışında biraz daha irileşen balıktır.
o andan sonra, 'balık' kelimesini her duyuduğunuzda aklınıza gelecek ve size tarifsiz şeyler hissettirecek olan balıktır.

(bkz: orospu çocuğu)
adami hasta eden baliktir.
(boğuk bir ses ile)
- ulan be geçen gece tam balığı tuttum çekerken koptu anasını satayım.
- ben olsam atlarım elimle tutar yine tutarım.

eğer kepçeniz yoksa ve balık büyük ise balığın bir kısmı göründükden sonra şap sesi ile denize düşer.
akşam yemeğini teğet geçirmiş olan balıktır. belki de bu olaydan sonra hidayete erebilecektir.
insanı balık tutmaktan soğutan balıktır.
insanın içine evlat acısı gibi oturan durumdur. saatlerce bekleyip tutulan balığın çırpınışıyla kurtulmasını izlemek koyar insana. tabi balıktanda freedom haykırışları gelirse şaşırmamak gerekir.
insanı ağlatan balıktır, arkasından atlama isteği uyandırır.
ha bir de; büyüktür...