1. ?.
    bir dugunde basa gelecek en buyuk felaketlerdendir. es dostun iteklemesiyle goze kestirilen hatun kisisi dansa kaldirilir, tam dansa baslarken biten muzik esliginde dans baslamadan birakilir ve buyuk bir is yapmis edasiyla el saplatilir.
    2 ... nanocu
  2. 1.
    tam asılacakken validenin gelmesi ve tam sevişecekken kapının çalması gibi kardeşleri de olan iğrenç durum.. kendinizi o kadar hazırlarsınız, konsantrenin dibine vurursunuz ama göt gibi ortada kalırsınız.. ulan hep de şansına slow müzikten sonra oyun havalarına, halaya horona geçilir.. kaldırdığın hatunun belini tutmak varken eliyle yetinirsin.. * * (bkz: makine mühendisligi)
    1 ... sympathique
  3. 2.
    müzikten kasıt o 'kıytırık bi orgla herşeyi çalarım aga' iddiasındaki düğün salonu çalgıcısının müziğiyse, çok şükür dedirtecek bitiş. zira o müzikle dans etmek insanın tüylerini diken diken eder. bir an önce bitmesi için dua ettirir..
    ... nikim yok benim
  4. 3.
    sap gibi ortada kalma durumu;ancak zorla kaldırılan kişi için kurtuluş yolu.
    1 ... efsun
  5. 4.
    bahtsız bünye .etrafa bakarsın madara oldum ama çaktırmamalıyım halini takınarak. şen bir kahkaha atarsın en yapmacığından. söversin piyanistin ebesini en okkalısından. en iyisi oyalanmaktır muhabbet ayağına yatarak nasılsa bir sonraki parça için kalkacaksındır.en en en kötüsü ise siz ayakta bir sonraki parça beklerken piyanistin mola vermesidir.
    ... handushka
  6. 5.
    sadece kulaklığım ve ben olduğumuzda eğer istersem dansımız sonsuza kadar devam eder.
    müzik hiç bitmesin...
    1 ... fatality of fantasy
  7. 6.
    bir takım elbise içinde nasıl dumur olunacağının ibret-i aleme göstergesidir.
    1 ... smurfs
  8. 7.
    insanın bir anda ne yapacağını şaşırmasıdır. oturalım bari...
    ... erturk