1. 1.
  karşınıza hayatınızın aşkı çıktı, tamam dediniz buldum. tam bana göre tam gönlüme göre, içiniz kıpır kıpır heyecandan yerinizde duramıyorsunuz, geceleri onu düşünmekten gözlerinize uyku girmiyor, herşey böyle yolunda giderken yolunda gitmeyen birşeyler oluyor. sevgili diye baktığınız kişi ani bir manevra hareketiyle sizi terkediyor. geride terk eden kişinin eseri olarak başka bir bedenin virane hali kalıyor.
  13 ... casua
 2. 1.
  ikili ilişkilerde her zaman bir tarafın daha çok sevmesinden dolayı yaşanan mutlak sondur. yani biri sever, diğeri daha çok sever. az seven korkar ve arkasına bakmadan kaçar gider. kalan ise gidenin arkasından bakar. aşk bu kısır döngü içerisindedir. bu kısır döngünün dışına çıkanlarsa evlenirler, aile olurlar. aile olduktan sonra ise "ben bu insana mı aşık oldum?" sorgulama süreci başlar. kadın çocuk doğurur, adam veya kadın birbirinden sıkılır, aldatmalar başlar. ya çocuk için devam kararı alınır ya da "daha fazla seni çekemem" diye çemkirmeler. çemkirmelerden sonra ise boşanma. eğer yılmamışsa yeni bir aşk bulur, yılmışsa yalnız ölmeye karar verir. sonuç mu? bir gün herkes ölecek.
  ... fabala
 3. 2.
  donunuzun cebine girmiş olandır. çünkü aşklar beyinde başlar, çüklerin ucunda son bulur.
  5 -2 ... fernando gago
 4. 3.
  başıma bu durumun orta dereceli bir akrabası gelmesine rağmen bu kadar yıkıcı oluyorsa demek ki başa gelince insanı kahredecek -ne yazayım bilmiyorum ki- şeydir.
  ... vettelmania
 5. 4.
  (bkz: rüyanın en tatlı yerinde uyanmak)
  2 ... erdinaryus professor
 6. 5.
  bir daha böyle bir aşkı bulamayacağınıza kanaat getirdiğiniz ve esef ettiğiniz aşktır.
  1 ... imroz
 7. 6.
  (bkz: bir bardak buz gibi soğuk su içmek)
  ... passion
 8. 7.
  tam aşkı buldum derken kaybolan aşk kaçırılan aşktır.
  ... passion
 9. 8.
  (bkz: ne oldu sevgilim hani iyiydik ya)
  2 ... casua
 10. 9.
  aslında hiç olmayan fakat sizin varmış gibi olmasını istediğiniz seraptan başkası olmayan aşktır.
  1 ... olmekistiyorum