bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  türk veya kürt alevi veya sünni veya ermeni açılımlarından çoook önce yapılması gereken açılımdır. bop menşeili her açılımın kapanmaz yaralar açacağı aşikardır. o yüzden beklenen ve özlenendir.
  3 -1 ... neo gazi
 2. 2.
  tam bağımsız türkiye açılımı, 29 ekim 1923 de mustafa kemal atatürk tarafından başlatılmış 1950 yılına kadar devam etmiştir. ne yazık ki 1950 yılından sonra bağımlılık başlamış bu gün ise tam anlamıyla bir bağımlı bir devlet haline getirmişlerdir türkiyeyi. osmanlıyı borçlandırarak bağımlı bir hale getiren avrupalılar, türkiye cumhuriyetine de ayni sistemi uygulyarak bu günlere getirmişlerdir.
  3 ... hildeshaym
 3. 3.
  "Tam Bağımsız Türkiye" temini savunan bir çok aydının, Ergenekon sanığı olarak yargılandığı ülkemde; böyle bir açılımın fikri bile fantezi -maalesef- niteliği taşımaktadır.

  Ha yok, bu açılıma inananlar hep birlikte bir ütopyaya taşınacağız derseniz, O'na bir itirazım yok(!).
  2 ... inalfia
 4. 4.
  cumhuriyet filmini izlerken gözleri bir an olsun dolanların açılımı. şereften yoksun insanların ülkeyi ne hale getirdiğini görmek ve millete hizmetten yalnızca yol yapmayı anlayanların bu insanlara ne kadar benzediğini farketmek..... açılımın ilk noktalarından biridir.
  2 ... neo gazi
 5. 5.
  ilk adımının özelleştirmeleri kaldırmak olması gereken açılım.
  1 -1 ... son of a plunder
 6. 6.
  1923 yılında kurulan türkiye cumhuriyeti için, 1938 yılında mustafa kemal'in vefat etmsiyle, hastalık döneminden başlayan bir süreçle günümüze kadar ütopya halinde kalan, gelecekte de tüopyadan öteye gidemeyecek gibi duran açılımdır.
  ... nothingbutthetruth
 7. 7.
  (bkz: yaşasın kendin ol canımı ye cumhuriyeti)
  ... bannedfromheaven
kapat