bugün

Başkanları mason olur diye bir söylenti vardır.
aslında taamk ve terbiyesiz kuruldur.
yıllardır işgüzarlık içinde olan kurul. belirlediği 100 temel eserde bulunan kitaplardan çoğu şikayet edilmiştir.
yaptığı açıklama ile beni benden almıştır.

talim terbiye açıkladı:

ilkokullarda haftalık ders sayısı 30 saat iken, ortaokullarda bu sayı 36 saate çıkartıldı!

meb ilkokul ve ortaokullarda okutulacak haftalık ders çizelgelerini yayımladı. bu çizelgeler incelendiğinde daha önceki dönemde var olan zorunlu ders saatlerinde büyük bir değişiklik olmadığı görülmektedir. zorunlu ders saati incelemesi yapıldığında bu çizelgede de eski çizelgede de 28-29 saat zorunlu ders olduğu bu zorunlu derslerin saatlerinde büyük bir değişikliğe gidilmediği görülecektir.

en büyük değişiklik 5,6,7 ve 8.sınıflarda yani ortaokullarda 30 olan haftalık ders saatinin 36-37 saate çıkması noktasındadır.

bu yapılırken az önce söylediğimiz gibi zorunlu derslerde değişikliğe gidilmemiş seçmeli ders saatleri arttırılmıştır. eski çizelgede 6,7 ve 8.sınıflarda bir saat seçmeli ders varken yeni çizelgede tüm ortaokulda 8 saat seçmeli ders zorunluluğu getirilmiştir.

yani öğrenci eskiden aldığı derslerin yanında zorunlu olarak 8 saat seçmeli ders alacaktır. seçmeli dersler içerisinde bu yıl ilk defa konulan kur'anı kerim, hz. peygamberin hayatı, temel dini bilgiler dersleri 2'şer saat yer almakta.

genel olrak bakıldığında ortaöğretim branş öğretmenlerine (türkçe, matemaik, ingilizce, sosyal bilgiler, fen teknoloji, din kültürü vd.) ihtiyaç artmış olup, özellikle bakanlık yetkilileri din kültürü ve ingilizce branşlarında ihtiyacın fazla olduğunu dile getirmekte. bu anlamda ağustos atamasında 40 bin kadronun büyük bölümü okul öncesi, din kültürü, rehberlik, ingilizce gibi branşlara yönelik olacak görünmekte.
sonunda AKP hükümeti ve bakan çelik, bu kurumun başkanını istifaya zorlamışlardır.
akp'nintam ortasına ettiği bir başka kilit kurum. bir kulağımızın arkası kaldı. o günlerde gelecek inşallah.

http://www.milliyet.com.t...07/09/18/yazar/guclu.html
milli eğitim bakanlığı'nın en önemli, müsteşarlıktan da hayati kurumu'dur. bir sansür kurulu değildir.
(bkz: yatak odasinda felsefe)
önce izin verip sonra toplattığı çok kitap olmuştur.