bugün

Takıtı mı bilmiyorum da; hayko dinlerken istemsiz gozum doluyor, tüylerim diken diken oluyor...
herkesin takıntıları kişiligine ayrı bi renk katar.
karanlıkta uyuyamamak.
Damlayan musluk yüzünden uyuyamamak. Ama kalkıp sıkmak yerine psişik güçlerle damlamasını durdurmaya uğraşıp beceremeyince sinirlenmek .
sakız, anahtar ve tesbih sallama ( çekmek degil) sesi, bir kaç bozuk parayı birbirine sürtünce çıkan ses, uyurken saat sesi, su sesi, horlama sesi, yolda yürürken önde ki insanı geçme tribi, sinema da patlamış mısır ve cola kapagı açma sesleri, whatsapp da karşıdan gelen ve yazarken telefonun çıkardıgı şahin marka arabanın kornası gibi çıkan ses. başka birinin çekirdek yerken çıkardıgı ses, çayı höpürdeterek içmek ve yemegi boguluyorcasına yemek, burun silerken abartılı şekilde sanki beynini mendile çıkartıyormuş gibi silmek...hepsi beni deli eden şeyler. halbu ki takma dimi kafana.
anahtarlığım sürekli sol cebimde bulunmak zorunda.
Patatesle hamburgeri aynı anda yiyememek.
Asla birinin solundan yürüyememek.
Ketçapla mayonez karıştıysa asla yiyememek.
Stresli olduğumda sürekli saçlarımla oynamak,kafamı kaşımak.
Sınav sonuçlarına daima kendim bakarım başkası bakarsa düşük alacakmışım gibi hissediyordum.

Gibi gibi.

Tam bi obsesifim.
Zordur. Birkaç takıntım vardır Örneğin havasız ortamda asla uyuyamam şu an kendi evimde ve düzenimde değilim uyumuyorum. Cam kapalıymış açık olduğunu düşünmüştüm odanın havasızlığından uyandım ve uykuya dalamıyorum.
evden çıkmadan önce kontrol ettiklerinizin sayısı ve kontrol etme sayınız artıyorsa sıkıntı büyük.
tek takıntım uludağ sözlük.
Ben kadar takıntılı huylu tikli birini gördüm o da, ailemden.

Saat sesine, otobüsteki tutamacın sallanmasına, ağız sapirtisina, yanımda sakız çiğnenmesine, yüksek sesle konuşulmasına, birinin ağzıma değecek gereçlerin çatal kaşık bardak gibi ağız kısımlarına değmesine, tuvalet ve yakınlarındayken hapşırmaya, dışarı da gezilen kot pantolonla yatağa oturulmasina, makyajla yoğun parfüm sigara duman kokuyorken pis şekilde yatmaya aşırı aşırı huylanırım, böyle insanları da hiç sevmem.

Çoğu temizlik ve hijyen ile alakalı.
Mutfak tezgahının üzerinde bir iki gerekli şey harici tek bir şey bile bırakmama takıntı var. Mutfak tezgahı kirli ve dağınıksa tüm ev pistir.

Kitaba, dergiye, aldığım bir ürüne, sigaraya, biraya yapışkanla sonradan yapıştırılmış olan bütün kağıtları sökerim, etiketleri rahat bırakmam.

Mükemmel bir şampuan bile almış olsam, o esnada kullanmakta olduğum bitmeden yeni aldigimi kullanmam. Duşta kalabalık sevmem, birer üründen fazlasını koymam konulmasından nefret ederim banyo dolabına koyar sıralarının gelmesini beklerim. Bunun için kavga etmişliğim de var.
Benim bir yakınımın temizlik takıntısı vardı. Kocası yıllardır yatak yerine yerde yattı yatak kirlenecek diye, halı saçakları her gün çamaşır suyuyla yıkanıyordu. Ama hasta değil de titiz diyorlardı. Keşke tedavi olsaymış da hayatları zindan olmasaymış... Allah şifa versin zor iş.
maalesef çok sayıda sahip olduğumdur.
Hayat tarzım desem yeridir.
güncel Önemli Başlıklar