bugün

Türkiye de yaşayan gerizekalı insanların yaptığı eylemdir,cidden çomarlık gerizekaliliktan başka açıklaması yok bunun hangi parti için olursa olsun,siyaseti takip edersin dönem içinde hangi parti senin görüşüne uygunsa kimin yaptığı eylemleri doğru buluyorsan ona oy verirsin.ama türkiyede biz tum nesil ülkücüyüz mhpden başka partiye oy vermeyiz yahut sonuna kadar akp,tayyipten başkasına oy vermem diyen çomarlar var,bu durum,bu insanlar türkiyenin en büyük sorunudur.
Galeyana gelme meyilli insanlar topluluğudur, pek zararlıdır.
Ak itlerin yaptığıdır. Her görüşe saygılıyım ama akp li olmanın bir açıklaması olamaz artık.
SÖZLÜKTEKi BAŞLIKLARI OKUYUNCA ORTAYA ÇIKAN GERÇEK
Türk seçmeninin büyük bir bölümü, demokrasinin ne olduğunu, modern devletin ne olduğunu, kuvvetler ayrılığının ne olduğunu, bireyselliğin ne olduğunu, türkiye 'de uygulanan temsilci, representative, demokrasisinin nasıl işlediğini

Hiçbir zaman anlayamamıştır.

Başına gelen tüm bu felaketler, oy vermeyi bilmediğinden ve yukarıda sayılan kavramlardan habersiz olmasından kaynaklanmaktadır. Ve görünüşe göre bu böyle olmaya da devam edecektir.

Demokrasiden o kadar habersizdir ki bundan 50 60 yıl önceki bir başbakan "ben odunu koysam milletvekili seçtiririm " diyebilmiştir!!...böyle bir sözün herhangi bir benzeri başka bir modern demokrasi de olmadığı gibi, bu sözün 10'da biri bir söylem modern devletlerde hükümet düşürmüştür !! Çünkü bu söylem, topluma yapılmış en büyük hakarettir.

Türk toplumu böyle bir söylemin kendisine yapılmış çok büyük bir hakaret olduğunu anlayamadığı gibi - ki bu sözün sahibi halkına " bu halk gerizekalıdır, benim kontrolümden çıkmaz" demektedir- Bu sözü alkışlamıştır !!...

Bundan 50-60 yıl sonra bu durumun düzelmediğini, daha da kemikleşerek, daha dramatik bir hal aldığını,görürüz.

Bu toplum 50-60 yıl içinde tek bir ilerleme kaydedememiştir.
Takım tutmak da aynı saçmalık. Kontrolü sende olmayan bir topluluğa kendini bağlıyor ona göre yaşıyorsun.
Cehaletten kaynaklı bir durum ve böyle kimselerle ufak muhattap bile olmak istemiyorum.