1. ?.
  anlık sıkıntıyı gidermek için iyi bir uğraş.

  duvarda duran ve muhtemelen babanın cuma namazından sonra aldığı diyanet takvimi tümüyle asılı olduğu yerden alınır. sırayla ilk beş altı sayfa okunur. sayfanın arka yüzünde genelde dini hikayeler ya da didaktik olaylar vardır. ya da yemek tarifi. ilk beş altı sayfadan sonra bir fıkra görülür. ondan sonra bir daha ki fıkraya kadar sayfa atlanarak okunur. varsa arada ilginç olaylar yazısı orası da okunur. sonra sayfanın ön yüzündeki önemli günler ve ayetler ya da özlü sözler okunur.

  takvim okumanın kısa süreli etkisinden sonra yine aynı sıkıntı...

  edit: sıkılmak kadar sıkıcı bir şey var mı yaaa!
  2 ... talihsiz sokak kedisi
 2. ?.
  dedemin bir yaz tatilinde bana takvim hediye etmesiyle başladığım olay. ilk önce dedemin gönlü olsun diye şöyle bir karıştırayım dedim sonra takvim bitirdim resmen. neler öğrenmedim ki o takvim sayflarında... türklerin anadoluya girişinden, koltuğa yapışan sakızın nasıl çıkarılıcağına kadar geniş bir yelpaze. küçük fıkralar, devamı ertesi günün sayfasında olan öyküler, o gün doğan çocuklar için isimler, yemek listeleri, özlü sözler, tarihte o gün ne olduğu...
  kısacası takvim sayfaları okumak bir okuyucunun ulaşabileceği son noktadır.
  2 ... elalem
 3. ?.
  yıl içinde yaptığım eylemdir. ilk zamanlar okuyacak bir şey bulamamış gibi hissediyordum. ama devam ettikçe hiç duymadığım bilmediğim şeyleri öğrendim. üstelik çok zamanınızı almıyor bılgıler kısa ve öz. yapılası br fiildir yani.
  ... kukiiinsan
 4. 1.
  türkiye takviminin arkasınındaki fıkralar büyük pay sahibidir..
  ... nuglo