bugün

iğrenç bir şekilde sunulmuş haberdir. bir zihniyeti gözler önüne sürüyor. kadına nasıl bakıldığının.
geri zekalıca sunulmuştur okuyuculara. haber metnini, içeriğini düzenleyen kimse, yarın annesi öldüğünde de "anam mort oldu" başlığını kullanmasını umuyoruz.
başlığı, hastalıklı bir beyin tarafından atılmış haberdir.
güya dindar geçinen, müslüman görünen bir siyasi oluşumun arka bahçesi haline gelmiş bir gazetenin omurgasızca yaptığı bir eylem. bu kadını o hale getirenden daha omurgasızca bir davranış ki müslümanlık dini gerçekten bu insanların yaşadığı gibi değil. inanmak istemiyorum böyle olduğuna. kadına verilen değer asla bu olmamalı dinimizde. kadına yönelik şiddetin son on yılda artmasının bir nedeni olarak da görebiliriz. şiddet karşısında tepkisiz kalmaktan daha alçakça bir hadise cereyan etmiş durumda. çok olmadı, daha birkaç gün önce münevver karabulut'un otopsi raporu açıklandı ve ülke olarak kanımız dondu yeniden ve yeniden. cinayetin işlendiği zamanı takip eden günlerde hükümetten yetkililer ve emniyetteki üst yöneticiler 'kızlarına sahip çıkalardı' minvalinde sözler sarf ettiler ki bu konudaki duyarlılıklarını tam olarak ortaya koymuş oldular.

böyle haberler hakkında girilen entryleri haklı görerek dahi olumlu oy kullanamıyorum o smiley'e tıklayamıyorum bile. şirazem bozuldu sözlük. ne diyeceğimi bile zor toparladım. şimdi çok ağır konuşacam olmayacak.