bugün

düğün konvoyu var ise mümkündür, atraksyon amacı taşıyorsanız tırttır, o zevke nail olamayacaksınız demektir.
öndeki arabanın niteliğine göre değişebilirdir. sen yurdum taksicisine "öndeki aracı takip et" diyip ferrari'yi gösterirsen mevzu çıkabilir hani.
genelde dizilerde olur. Bunu diyen kişi önde giden arabadaki insana hiç güvendeğini ve onun bir açığını yakalamaya çalıştığını gösterir.
istanbul'da havaya girip gerçekleştirdiğim eylemdir. iki taksiyle, Mecidiyeköy'den Taksim'e gidecektik, Taksim yerine öndeki taksiyi takip edelim demiştim. Sonra da başım göğe falan ermemişti. Bu da böyle bir anı işte.
birkaç sene evvel taksiciye dediğim söz. saat gece 00.30 civarı. yaklaşık 4 kişiyiz, önde camları filmli bir transporter var. transporter kalktı arkadan taksi geldi. taksiye binince, "öndeki aracı takip et" dedim. ataşehir'e kadar gittik. transporterdan indiler ve bize iki el ateş ettiler. değil tabi ki. öndeki araçta arkadaşlar vardı, halısahaya gittik. gece 01.00-02.00 de alınan maç böyle anlatılır. *
-öndeki arabayı takip et!
-hassiktir lan!
2 sene önce muğlada eski kız arkadaşımı takip amaçlı yaptığım şey.

Sonunu merak edenler içinde: finalde ihaneti gördüm.
hb: halktan biri
t: taksici

hb: öndeki aracı takip et
t: sen kimsin la laflara bak?
hb: ne biçim konuşuyorsunuz beyfendi?
t: beyfendinin mına koyim in lan arabadan
hb: ama biz kamera şakası için hazırlık yapıyorduk
t: banamı sordunuz lan taksimetre yazıyo, zaten öğlenden sonra teslim edicem, para da kazanamadık, sen hala şaka diyorsun, in lan yoksa geliyo sopa.
+ öndeki aracı takip et!
-vay amk taksici olma sebebimi hatırladım abicim. arabanın lastiklerini bile sikertirim sen hiç meraklanma.
karizmatik bulduğum bir olay.
türkiye'de pek de havalı olmayacak eylem.

-çabuk öndeki arabayı takip et.
+şu an malatya pütürge'deyiz evlat. heyecan arama bence..
film sahnelerinden hayatıma girmiş derken biraz kasıntı hissettiren olay.
herkesin bir kere olsun yapmak istediğidir. evet.
Ulan ne güzel olurdu var ya. Yanında da bi künefe ne iyi giderdi.