1. 1.
  taksimde taciz eden piçlerin tutuklandıktan sonra karakola girerken elleri kelepçeli zafer işaretiyle kürtçe çığırmalarından anlaşılmıştır. Pilav taklidi yapan bamyalar anlamaz.. Göremezler o haberleri okudukları gazetelerde...

  http://www.haber3.com/tak...olaylar-cikti-538220h.htm

  http://www.medyafaresi.co...rini-youtubea-tasidi.html

  http://www.haberingundemi...cinin-kac-tanesi-KURT/219
  20 -5 ... flagellum dei
 2. 2.
  hani bir fıkra var ya, "bu değil, bu değil, bu bizim köyden değil" diye, onu hatırlatan tespit.
  11 -11 ... duela dent
 3. 3.
  yazık bir genellemedir. bu devirde insanlar hala ırkları yüzünden olumlu/olumsuz sıfatlarla yaftalanabilmektedirler.
  8 -22 ... cornelia
 4. 4.
  (bkz: içeride bir köstebek)
  ... raudo
 5. 5.
  Kendi gelenekleri onları her yönden kısıtladığı gibi cinsellik yönünden de kısıtlamıştır.(gerçi sadece kürtlere ait gelenekte yoktur bu ) Adamcağızlar ne yapsın senelerin hıncını taksim meydanında kimlikleri tanınmadan çıkartıcaklar bu şans kaçar mı?
  3 -1 ... devilerdim
 6. 6.
  sizi de küçükken boşta bıraksınlar. yetiştiğiniz köylerde okul olmasın. bakalım sizde tacizci, kapkaççı oluyor musunuz? olmuyor musunuz? dolayısıyla doğru bir tespittir lakin sebebi eğitimsizliktir.

  bakın arkadaşlar siz bu gençlerin çocukluğundan bihabersiniz. dolayısıyla buraya yazıyorsunuz gerçekleri bilmeden. bunların çocuklukları berbat ötesi. kimisinin ailesi yok kimisinin ailesi var ama allah düşmanıma vermesin. adları sadece aile. yoksa ne anne anneliğini biliyor ne baba babalığını. tabloyu daha da beter yapalım daha somut olsun. anneleri hayat kadını babaları satıcı. kardeşiniz çapulcuya kaçmış. siz namuslu olsanız ne yazar? boyacı olsanız kim para veriyor soruyorum size? bir yerde adamakıllı çalışmaya kalksanız bu aileyle sizi kim alır dükkanına bu devirde. bu yaşam biçiminde size doğruyu öğretecek bir okul, bir öğretmen dahi yok. ya onlar gibi olacaksınız ya direk gidip öleceksiniz. ee küçük yaşta daha eğriyi doğruyu bilmeden yaşamak istiyorsunuz çareniz onlardan biri olmak. çünkü o ortamda onlardan olursanız kapkaç yaparsanız hayatınızda ilk defa itibar göreceksiniz. ezilme! ez! mantığı. böyle bir ortamda kapkaççı olmayacaksınız yada başka bişey olmayacaksınız da ne olacaksınız? sokaklarda tek başınıza hayata tutunmak salaklığın daniskasıdır. birileri için çalışmak en büyük kanundur. tek başınıza en fazla iki gün yaşarsınız. gerisinde birileri öldürür ve cesediniz bir çöp konteynırında bulunur. işte o zaman sanıyorsunuz ki namuslu mu öldünüz? elbette hayır. anne babanız hatırlamaz bile onlaın çocuğu olduğunuzu. cesedinizi kimsesiz çocuklar mezarlığına taşırlar. böyle olmak istemiyorsunuz birileri için köpek misali çalışacaksınız. çalışmayan ölür kural basit. bir de o yaşta size diyorlar ki; kapkaç yaparsan uyuşturucu satarsan itibar görürsün. her gittiğiniz kapıdan kovulan siz bu teklif karşısında düşünmeden evet diyorsunuz. o çevrede gerçekten itibar görüyorsunuz. ama işte büyüyünce sizler onları dışlıyorsunuz. topluma kazandırma gereksinimi duymuyorsunuz bile. tükürüp linç edersiniz olur biter değil mi? kızınızı vermek mi? o da ne demek oluyor? öyle biri kızınızın beş metre yakınına yaklaşamaz değil mi? cinsel birliktelik gereksinimi duyan bu genç taciz etmeli ki; yaşayabilsin olabilsin. birileri taciz olacaktı ve bu ya sizin kızınız ya başkasının kızı olacaktı.

  siz daha dışlayın bu gençleri. topluma hiç kazandırmanıza gerek yok nasılsa. o zaman kızlarınız, karınız tacize uğradığında dövmeye kalkmayın sakın bu gençleri.
  13 -18 ... smalio
 7. 7.
  son derece doğru bir tespittir.
  25 -14 ... juanjuan
 8. 8.
  saçmalıktır. kökenleri falan yoktur bu arkadaşların.
  tacizcilerin topu şerefsizdir.

  eksileyen eksilesin entryimi. saygılar.
  ama bu kadar mı amaçlarına ulaştılar?
  bu kadar mı uzaklaştırdılar bizi?
  19 -12 ... tarnally
 9. 9.
  taksim tacizcilerinin hepsi kürt olabilir ama kürtlerin hepsi taksim tacizcisi değildir.***
  19 -7 ... cliffburton
 10. 10.
  bir pislik yaptın, iyi temizlende başkalarına bulaştırma...
  3 -2 ... lightsaber