1. 1.
  sevgiliyle birlikte oldukça zevkli olan bir eylemdir.

  yolun sonunda ulaşılan kumpirciden içine ne var ne yok koydurup, buz gibi kola ile götürmek, mis gibi deniz havasıyla birlikte cana can katar.
  4 -2 ... valtertablet
 2. 2.
  * bunun bir de ortaköy'den taksim'e yürüme hali vardır. tek farkı yolun sonunda kıç terleten yokuştur aslında. yıllar önce ortaköy meydanda arkadaşla şarap içerken polis tarafından, ya atın şarapları oturun adam gibi ya da siktirin gidin şeklinde uyarılmamıza müteakip elde şaraplar adımlanmıştır o yol dilimizde türkülerle. 100 metrede bir nöbet tutan çeviklere en sarhoş selamlarımızı çakaraktan. nerden bu gaz derseniz o vakitler ortaköy'de bulunan ikm'de* seyredilen o da bir ana* filminden derim.*
  1 ... nobetci baykus
 3. 3.
  beşiktaşdan sarıyer e yürüme fantazisi yüzünden gözden düşmeye yüz tutmuş eylemdir.
  ... biberli nohut ezmesi
 4. 4.
  temmuz'un ortasında yapılıyorsa kurdeşen dökme ihtimali mevcut olan eylem.
  ama yanında en sevgili arkadaşların varsa, sıcağa ve susuzluğuna inat; beşiktaş'ta, kabataş'ta geldik mi demelerine rağmen yol hiç bitmesin istersin. yolun sonunda buz gibi bira ve boğaz köprüsü kucaklar seni. gün batımı saatlerine de denk geldiysen değmesinler keyfine...
  geri dönüş için 76t otobüslerini saatlerce beklesen de yine de güzeldir. yine olsa, yine temmuz'un ortasında, güneşin yakıcılığına aldırmadan, yakınmalarını en derinlere saklayıverirsin ... zira dostla omuz omuza gidilen her yol güzeldir.
  ... nunu
 5. 5.
  özellikle beyazıtta okuyan öğrenciler için bir benzeri beyazıt'tan taksim'e yürümektir. hatta şahsımında aralarında bulunduğu bir grup enerjik genç bazen işi abartır (bkz: beyazıt tan ortaköy e yürümek).
  ... nihil
 6. 6.
  hele bir de yağmur yağıyor ve hafiften de bir serinlik varsa kişi yürürken orgazm olur. ancak dönüşte yine yürümek denenmemelidir, zira ortaköyden taksime çıkmak yüksek kondüsyon gerektirir.
  ... davlumbaz
 7. 7.
  fakir eylemidir.

  biz zenginlerin eylemi için:

  (bkz: ortaköy den taksim e ferrari ile kanto atmak)*

  edit: ulan ne kadar çok alıngan fakir varmış sözlükte ya. tamam, ortaköy'e gelirseniz haber verin, ferrari'yi ödünç vereyim. siz de yapın. ama ne olur alınmayın, nazar etmeyin. ortaköy'deki villama, ferrari'me, manken gibi eşime laf etmeyin.
  5 -7 ... david brent
 8. 8.
  the marmara otelinin sağ tarafından sarı dolmuşlar ile beşiktaş'a inilir. sahil yolundan herhangi bir otobüse binildiğinde ortaköye gidersiniz. öğrenci iseniz size 2.350 yok değilseniz 3 liraya patlar. bu arada inönü stadı önünden illaki geçersiniz geçerken saygı duruşunda durup asi ruhunuz burda derseniz bir zebze rahatlarsınız zira trafik vardır beşiktaş'da.
  ... klipper
 9. 9.
  ankaraya 8 aydır sıkışmış bünyeler için uğruna çok şey feda edilebilecek olaydır.
  ... fuck yourself
 10. 10.
  ortaköyde kumpir yiyerek yürüyüşü tamaladığında keyfe diyecek yoktur.
  ... bekido