1. 1.
  taksim girişinde türleri zamanla tükenmeye yüz tutmuş, davasında inanılmaz kararlı -ya da işin doğrusu çok pis gaza gelmiş-gözü kapalı bagıran kendini spartaküs zanneden boş adama tercih edilebilecek insancıktır.
  15 -21 ... powerofaith
 2. 2.
  fazla yaklaşılırsa ısıracak etkisi yaratabilir yer yer ancak kendisini davasına bu kadar adayabildiği için takdir edlmelidir.
  5 -3 ... tulkas
 3. 3.
  ayaklarında converselerle karşı çıktıkları şeylerin hem tam ortasındayken, hem de dışında kalabilme çabasında olan gençlerdir.
  26 -6 ... cikarinbeniburdan
 4. 4.
  bir benzerleride
  bakırköy meydanındada sıkça çığırtganlık yapan ilgi yoksunu beleş gazete dağıtıcılardır.
  gürültüleri yüzünden selpak satıcısı olan tren kazası mağduru,tek bacağı olmayan o sevimli ablanın ekmeğiyle oynarlar..ablam ne kadar selpak diye bağırsada barikat ! barikat ! yeni dergi çıkardııık korsan ! diye bağırışlarıyla kadersiz ablamın sesini bastırırlar....sırf bu yüzden kızarım onlara...hem garibanı savunup hem ekmeğiyle oynamak nası olur derim hep.

  bazen otobüste yanınıza oturup sizinle felsefik,ideolojik birazda sosyolojik sohbetler yapma hatasına girerler....sonuçda göt olmak deyiminin yüzlerindeki ifadeyi iyi tanımladığı bir bakışla kalkıp giderler....değişik türevleri vardır...yapılması gereken;geri zekalı rolü yapıp dilini açmaktır....
  biraz konuşmaya başlayınca açıklardan içeri dalar elemanı geri postalarsınız,ayar yediğini anlayabilecek biriyse eğer a.q senin deyip gidebilirler.
  erkekleri genelde esmer olup,koyu yeşil,kahverengi yada bordo gibi renkler taşıyan giysileri tercih ederler.

  1917 yılının sarışın rus çocuklarına özenenleride vardır.
  ''korsan'' ''barikat''gibi dergileri size arkasına numaralarını yazarak verirler.
  sevimli,hafif düşünce özürlü,acınası şeylerdir.
  üstünüze gelmezlerse mozart olmayı hak etmezler aslında ....usul usul oturup kitap okuyabilirlerde.
  teoride zararlı,eylemde pasiftirler...bazen küçük,etkisiz çıkışlarla ortalığı karıştırmak isteselerde polis amcaların joplarıyla göt üstü oturtulurlar.
  11 -14 ... mosquito
 5. 5.
  savunduğu düşüncenin ne olduğunu tam olarak bilmeyen üniversite öğrencileri..
  10 -12 ... hexe
 6. 6.
  benzerlerine kadikoy iskelesi'nin önündede raslanabilecek komunist grup.
  3 -1 ... manson
 7. 7.
  kullanılan ve sömürülen gençliğin içinde kendilerinin de olduklarının farkında degillerdir aslında..
  9 -3 ... city walk
 8. 8.
  Azimleri takdir edilesi, çirkin sesli kişilerdir.
  8 -1 ... baybars
 9. 9.
  yaptiklari ''dogru ya da yanlis'' tartisilir olan ama hayatlari boyunca ugradiklari hiçbir haksizliga giklarini bile çikaramadan koyun gibi yasayacak apolitize olmus insanlara garip gelen, insan olmanin getirdigi bir refleks olan tepki vermenin bilincinde olan insanlar..
  15 -6 ... atlari da vururlar
 10. 10.
  dergilerini insanların dikkatlerini çekerek, susmadan satan insanlar, genellikle öğrencilerdir. sattıkları dergilerde son derece bilgilendiricidir.
  11 -2 ... tutunamayanlardan