1. 1.
  ister zengin ol ister fakir yaparsın bunu.
  ... portakal175
 2. 2.
  Taksimetreyi takip etmekten yola bakamaz, nerde olduğunuzun farkına varamaz, telefondaki dıt dıt öten bildirimlere bakmak bile gelemez içinizden. Göz yalnızca taksimetrededir, etrafındaki her şey ise bulanıktır...

  Sanki fiyat bi anda onar yirmişer fırlayacak gibi hissediyorum. Sanırım ne kadar zengin olursam olayım fakirlik bırakmayacak ruhumu...
  8 ... essy
 3. 3.
  şoförü geren eylemdir. sen baktıkça o da göz ucu ile önce sana sonra taksimetreye bakar durur. cebinde fazla paran yoksa altta düğme falan var mı diye içten içe endişe kaplar bedenini sonra. ya iyice uyuz olur da o düğmeye basar ve disko topu gibi dönmeye başlarsa o taksimetre..
  2 -1 ... mel mel bakan gibson
 4. 4.
  Taksiye binmeden önce tahmini fiyatı sorarım, ve istemsiz gözüm hep takılır o monitöre.
  Geçen gün Kağıthane Mecidiyeköy arası sorduğumda 25 30 TL yazar diyen taksici geldi aklıma.
  En son taksimetre 45 lira diyordu.
  Taksicilerin amk.
  Baba sorry.
  ... winxperisi
 5. 5.
  gayriihtiyari olandır, neticede ödemek için rakamı bilmek lazım.
  2 ... kezi
 6. 6.
  3-4 arkadaş daha önce gitmediğimiz bir yere "gitmeye çalışıyoruz". Acelemiz var. Binmeden önce yol uzunluğuna falan bakıp maksimum 60 lira ödeyeceğimizi tahmin ediyoruz. biniyoruz taksiye. Taksici yolu bilmediğini iddia ediyor. Haritaları açıp her türlü detayı vererek adama yolu tarif ediyoruz. Gitmemiz gereken yerin bir kilometre kadar yakınındayken taksimetre 55 lirayı gösteriyor. ısrarla yolu tarif ediyorken bir anda taksici dönüşü kaçırıyor. "Neyse," diyoruz, "ileriden döneriz." sonradan da daha önceden yolu bilmediğini söylemesine rağmen "şuradan daha kısa olur." diyor. başlıyoruz dolanmaya. En az 20 dakika bir güzel saçma sapan yerlerde dolandıktan sonra aptal herifin kaçırdığı dönüşe geri gelip yola oradan devam ediyoruz. Gitmemiz gereken yere yalnızca iki dakikada ulaşıyoruz ama taksimetre 80 küsur lirayı gösteriyor. Adam bizi dolandırdığını kabul ediyor, küsuratı atıp 80 lira istiyor lütfedercesine. Reddediyoruz, adamın "çoluğum çocuğum var" edebiyatını dinlerken bir beş dakika daha kaybediyoruz. carlamamak için üstün çaba gösteriyor ve 60 lira verip iniyoruz.

  Neyse yani, müptezel taksicilere savuracak kadar çok paranız yoksa taksimetreyi takip edin. Yolu bilmiyorsanız da üstünkörü bakının binmeden. Taksici bunlar, bence çok tehlikeliler.
  1 -1 ... matsumoto rangiku