1. 1.
  Reislerinden beklediklerini alamayan istanbullu taksicilerin, uber'e karşı rekabet edememe konusundaki mağduriyetlerini(!), çoğunun 7/24 anasına bacısına sövdüğü chp'ye iletmesidir. Hem de chp'deki en troll adamlardan biri olan barış yarkadaş'a. Adam da fırsatı buldu mu atlamış tabii.

  Oldu olacak hdp'ye de gidin amk.

  Ekmek parası ve oy kavgası böyle bir şey işte.

  http://www.cumhuriyet.com..._ofke_patlamak_uzere.html

  Not: işini düzgün yapan taksicileri tenzih ederim.
  2 -1 ... kornisten kovulan perde ruleti
 2. 2.
  şikayet edilecek, üzerinde durulacak onlarca şey varken uber konuşulması ülkemizin sıkıntısıdır.

  plaka sahiplerinin en aşağı 6 bin lira aylık akarı var istanbul'da.
  sen bir adama 2500-3000, bazen daha altına gece gündüz 10-12 saat istanbul trafiğinde yolcu taşı dersen, adam kesinlikle işini iyi yapmaz.
  bu çok doğal bir sonuç.
  e müşteri de toplu taşımayla 3 liraya gidebileceği yere 30 lira verince belli bir hizmet kalitesi bekler.

  neden uber gibi bir uygulamayı kullanıyor insanlar, tek sebebi bu.

  plaka sahiplerinin hegamonyasını, çalışma saatlerini, önüne gelenin direksiyona oturup taksicilik yapabilmesini dert etmeyip emek hırsızı uber dışında bir slogan ortaya koymuyorlarsa kendilerinin de bu işte payı vardır kusura bakmasınlar.
  1 ... raduyev
 3. 3.
  onlar da yolcuları skmeden, adam gibi, haydutluk yapmadan işlerini yapsınlar, fiyat konusunda da ilgili otoriteler yapsın gerekli düzenlemeleri sorun kalksın ortadan. 100 metre yola 10 lira alırken iyi, uber istanbulun bir ucundan öbür ucuna 100 liraya gidince aç kalıyoruz diye çemkir. yok ya?
  1 ... flat head
 4. 4.
  turistik yerlerde yerli yolcuyu, kendi vatandaşını almayan, havaalanında terör eyleminden kaçan vatandaşla taksiye binmeden 100-200 dolar üzerinden pazarlık yapan, kısa mesafe almayan taksicileri nereye şikayet ediyoruz?
  1 ... di anforgivin
 5. 5.
  takscilerin eskisi gibi iş yapamıyoruz, ekmeğimizden oluyoruz şikayetlerinin sebebi uber değil. vakti zamanında adam olup milleti sikmeyi kendilerine meslek edinmeseydiler bugün bu şikayetleri yaşıyor olmazlardı.
  ihtiyacım olduğunda arabam yoksa eğer uber kullanırım o da yoksa otobüse binerim. taksiye para kazandırmam ben.
  1 ... ecinni