bugün

O kadar sokak, o kadar cadde hepsini bilmeleri gerekir. Ayrıca o saatte en akıcı ve kestirme yolu bulmak için tüm şehiri gözünün önüne getirmek gerek,araba kullanmak zaten zor bir iş.
Allah özellikle istanbuldaki taksicilere kolaylık versin.
halıcılar çok zekidir , o kadar irmiği bir araya getirmek zekilik ister

elektronik teknisyenler çok zekidir , o kadar elektronik devreyi bir araya getirmek zor iştir

doktorlar çok zekidir , o kadar damarla kanla uğraşmak zor iştir

call agentler çok zekidir , o kadar insana analitik düşünüp hizmet etmek

kapıcılar çok zekidir , o kadar dairenin siparişini takip edip zamanında yerine ulaştırmak
Efendim mevzu şuradan açıldı. Geçenlerde arabayı alıp günün yarısını gezerek geçirirken şoförlüğün çok zevkli olabileceğini düşündüm ancak akşam peder bey konunun farklı taraflarına dikkatimi çekince (aracın bozulunca tamiri vs vs) bu mesleklerin baya bir zor olduğunu anladım bugün de bir belgeselde taksicilerin hafızalarını inceleyen bilimadamlarını görünce böyle bir başlık açtım.zira iddialara göre hipokampusları gelişip ezber yetenekleri gelişiyormuş.
cem yılmaz'ın taksici olma ihtimali.

taksiciler çok zekidir demek zekayı zorlayan bir tespittir. ülkemizde taksici olmak çok zor bir eğitim gerektirmiyor sanırım.

mesela londrada black cab ''siyah taksi'' yapmak gerçekten zor bir iş. 3 yıl süren sınavları var, çok iyi derecede ingilizce şart, 5000 sokak ezbere bilme zorunluluğu var.
bu insanlar çok mu zeki oluyor.. yapan tanıdıklarım var, dünyadan bihaber, kendi kabuğunda yaşayan insanlar. yapıtığı iş zekadan çok, çok para kazandıran iş olduğundan tercih ediliyor.
sami, üniversiteyi bitirdikten sonra kpss sınavlarından istediği sonucu alamamıştır. bir gün yolda dünyanın anasına avradına küfrederek giderken kaldırımda gözüne bir kitap ilişti. kitap güneşten bile daha fazla parlıyordu beni al beni al abi bak ziyan etmezsin der gibi duruyordu. sami kitabı aldı ve rastgele bir sayfa çevirdi cevirdiği sayfada taksiciler çok zekidirler yazıyordu nah 24 puntoyla eşşek gibiydi yazılar.
sami ertesi gün taksici olmaya karar verdi ama akşamları çıkabiliyordu taksiye böyle ce tam 4 yıl taksicilik yaptı ve istediği puanı alıp istanbulda bir lisede hademe olarak göreve başladı.
(bkz: berberler çok zekidirler)
(bkz: doktorlar çok zekidirler)
(bkz: mühendisler çok zekidirler)
(bkz: ben daha önce nasıl düşünemedim bunu)