bugün

haftanın 3-4 günü takside çalışan ara eleman olarak söylüyorum 50 lirayı 50 dolar olarak isterse turistten, orası yakın diye yolda bırakırsa yolcuyu ya da magandalık yapıp hem taşıdığı cana hem mesleğine kötülük yaparsa kazanamamaya mahkumlar. insanlar kaliteli hizmet hak ediyor kazanamamaları tamamen kendi eksiklikleri. sabıkası olup bir baltaya sap olamayanlar taksicilik yapıyor güven vermiyor haliyle. işini hakkıyla yapanlar yok mu? tabiki var ama fark edilemeyecek kadar az.
çok büyük, efsane, müthiş, devasa bir sorundur. insanlık ayıbıdır. derhal saniye dahi kaybetmeden çözüme kavuşturulmalıdır.
Ne ekersen onu biçersin. Müşterileri insan yerine koymazsanız böyle olur.
Acımam.
dünyanın en pahalı benzinini kullandıgımız halde "ehonomi coğeyi. bendavarım." diye diye milleti taksiye binemeyecek hale getirirken düşüneceklerdi.

indi bindi bile 10 tl artık. pek cok insan misal 2 kmye 10 lira verene kadar yürürüm diyor doğal olarak.

müşteri azaldı. taksi sayıları da azaldı.

taksi tutmak zorunda kalan yürüyecek hali olmayan hasta ve yaşlı insanlara üzülüyorum sadece.
Valla genelleme yapmak ne kadar doğru bilmem ama tanıdığım bütün taksiciler gavattı,bitanesi trafikte artistlik yaptı,bitanesi mahallede adam gibi araba kullanmadığı için az daha kaza yapıyodu,hastane önündeki duraklara bakıyorum alayı kabadayı tipli. Bir gün bitanesini teke tek yakaladım,kafasını çıkarmış camdan artist artist bakıyodu. "Gir içeri sikerim senin ananı"dememle beraber bizim ultra cesur taksicimiz geri vites yaptı arabadan inemedi. Dolmuşçular a bişey demiyorum ama nedense taksiciler i sevemedim gitti,tam tikmelik bunlar. Bide fotoda bişey yazıyodu galiba,neymiş "sarı öfke patlamak üzere" miş miş miş. Allah aşkına patla ya,patlamazsan hatrım kalır. Amk hırtoları. Adam gibi işinizi yapmazsınız anca milleti kazıklama peşindesiniz,işiniz gücünüz şark kurnazlığı.
bu taksi plakasında dönen bir dolap var bence, en son taksi plakası 1966 yılın da dağıtılmış, 18 bin adet. o tarihte istanbul nufusu 2 milyon 300 bin civarı. istanbul' un bugün ki nüfusu ise yerli ve yabancı turistleri de eklerseniz 20 milyonun üzerinde ister istemez insanın aklına bir soru takılıyor, nasıl oluyor da bu kadar taksi sayısı yeterli olabiliyor?
akla gelen en mantıklı cevap her plakadan 2 taksi olması, biri asya, diğeri avrupa yakasın da yan yana gelmediği sürece kimsenin anlaması mümkün değil.
peki neden yeni plaka dağıtılmıyor? bugün taksi plakası 1 milyon 800 bin civarın da, eğer yeni plaka dağıtılırsa plaka değeri düşecek, belkide o yüzden yeni plaka dağıtılmıyor.
bu sebepten dolayı taksi sahiplerine duygulanacak bir durum yok. ama eğer taksi de sadece şoför ise onların işi gerçekten zor. taksi sahibine günde yüz 80 tl ödedikten sonra kalanı onların oluyor. üstelik sigorta primlerini de kendileri ödüyorlar.
işte asıl acınacak olanlar o emekciler.
Uber candır.
e kolayi var

pasta yesinler.

bu sari taksileri kontrol etsinler

cogu fetocu zaten.

atsinlar iceri.