bugün

genellikle abisi geçen gün bi liseli bindiyle başlayan içinde bolca kaymak gibi,ver allah ver,yermisin yemezmisin,para sorun değil dedim gibi itici ve seviyesizce laflar barındıran dinlenilmeyesi söz öbekleri.
birgün:
taxici x-ullaannn adma bakk bee ters girmiş(arabalar yavaşça yanyana gelir, viiijjttt camlar açılır) ulan hıyarrr ters girmişin önüne bakta tabela oku.

başka birgün:

gene taxici x- aha, ne var ulan bi kere ters yöne girdik ne söleniyon, iki saat ordan burdan mı dolanıyım be ...dıt... ne bağırıyon ulann ........dıt....

(bkz: yorumsuz)
(bkz: empati)
-abi 45 dakikadır bekliyoz bu taksiler bizi niye almıyor?
taksici:alırlar ya niye almasınlar
arkadaş:biz insan deil miyiz abi
taksici:hepimiz insanız hepimiz insanız *
arkadaş:senin bizi niye aldığın belli abi
taksici:orhan baba demiş hepimiz insanız...orhancıyız biz
arkadaş:öğrenci misin nerde
taksici:yanlış anlamayın orhancıyız oğlancı değiliz *
arkadaş:abi dün ferdi tayfur çıktı biz arabeskçi olarak biz hanzoyuz dedi
taksici:hor görüyor o kendini hor görüyor orhancıyız bizzzz hanzo değiliz bizzz hanzo değiliz *
(bkz: karsinin taksisi olmak)
maksat muhabbet: usta ben ataköy 3.kısmda inicem.

taksici: usta ne demek biliyomusun?

maksat muhabbet: ne demek? usta işte. kalfa ile çırağın üstü işte.

taksici: hitab şeklin hoşuma gitmedi.

maksat muhabbet: (nevrotik damarları hafiften oynamaya başlar). allah allah. tamam şoför bey. ben ataköy 3.kısımda indiriniz.

taksici: bizim oralarda koyun büzüğüne usta derler.

m.m. : iyide ne alakası var şimdi. ben sana büzük demedimki

taksici: hayır hayır. şimdi koyun bütün dışkısını aynı şekilde çıkarabilyorya o yüzden ona usta deriz.

m.m.: iyide ben sana o manada usta demedim ki.

taksici: olsun
(ya bi siktir git yaaa...sabah sabah)
Bir gün dersaneden arkadaşlarla evlere dağılmak üzere taksiye bindik 4 kişi,
Taksici=Hoşgeldiniz gençler nereye gidiyoruz?
Biz=Çankaya'ya abi hebelehübele sokak ***
yaklaşık 1-2 dakika sonra,
Taksici=ee gençler, mala vuruyonuz mu?
Biz=hık mık kem küm, abi burda inelim biz en iyisi...
taksicinin nasıl bir ruh haliyle bu lafı ,daha hiç bir muhabbet olmadan, söylediğini düşünmek bile istemiyorum.
- cerrahpaşa'ya gidiyoruz, yalnız çok acele.
- alt yoldan mı gidelim üst yoldan mı?
- üst yoldan gidelim
- ama şimdi üst yol kalabalık olur , alt yol daha iyi
- alt yoldan gidelim o zaman, ben daha uzun yol diye diyodum.
- ama sen bilirsin üst yol daha kalabalık ama dedin üst yoldan gidiyoruz. sonra yok uzundu fln deme.
- * * geciktimmm. üst yoldan git hadiii.
- * * şanslısın yol tıkalı değil.
- * hı hı evet. * allaım çok salağım hepsi benim suçum.
- yok bir de benim olcaktı.
- ne? ben kendime dedim
- ben de öyle diyorum zaten.
- ben başka bir şeyle alakalı diyorummmm.. *
böyle devam eder.
taksici:selamın alykun
müsteri:aleykun selam
t:nereye abi
m:çarşıya
t:sahilden mi gidelim
m:hayır
t:ne işle meşgulsun abi
m:Avukatım
t:ne hoş bizim amca oğluda bu sene imtehana girdi...**
bir taksi durağında şahit olunmuş nacizane bir enstantane:

-taksici 1: hacı hangi tekerleği kullansak ya karda kışta uğraştırıyor. * *
-taksici 2: baba ben anlamıyorum bu tekerlek işinden ama sana diyim biricistone alma aman gözünü seviyim. (bkz: bridgestone) *
pulp fiction:abi hiç bıçak veya silah çeken oldu mu?

taksici:oldu.verdim parayı,cep telefonunu.sonra viraj vardı çektim el frenini affalladı.

pulp fiction:kırmadın mı kolunu bacağını

taksici:götürdüm kemerburgaz'a.ıssızya oralar ondan. sonra ''seni düdüklicem olm meslek sahibi olacaksın.artık hırsızlık yapmaz merter'e e-5'e çıkarsın'' dedim

pulp fiction:meslek sahibi hahah. ne dedi

taksici:yalvardı ibne

pulp fiction:ibne derken?

taksici:yok lan bir şey yapmadım hahah

pulp fiction:hahah iyi bari

dün yaşanmıştır.
+taksim akm ye lütfen.. ama çok acelem var, oyuna geç kaldım....
-tamamdır... sen kendini bana bırak
+(içimden)ohaa nooluyoruz yaa
2 dk sonra akmnın önune gelinmiştir...
+çok teşekkürler...
-ne demek... görevimiz... bazı piçler var müşteri acelem var dıyor, onlar hala yolu uzatıyor... zaten acelesi olan insan biner taksiye dimi?
+eee evet.. borcum?
-bide şey var tabi hanfendi.... bayanları taciz ediyorlar otobuste... ne zevk alıyorlarsa.... elledin nooldu yaniii.... önemli olan bayanın seni ellemesi....
+haspinnallaaaaahhh.... evet haklısınız... sonra bunlardan birini vuruncada adam yerıne koyup ceza verıyorlar...ben 2 ay önce çıktım içerden..adamın birini sakat bıraktım öyle..*
- 4 ytl bacım..
nerelisin abi diye baslayan yol boyu devam eden bir kabustur bu sohbetler, ya inip bir dolmusa binersin ya da katlanır devam edersin, adamlar sehir hakkında asıllı asılsız herseyi bilirler. ama onların meslegi de bazı insanlar tarafından bazen dayanılmaz bir hal alır.
-acaba gündüz açar mısın?
+sen ne zaman istersen açarım gülüm!! *
(bkz: abi sizin işinizde zor be)
+...
-yok abi, ust yol tikali oldugu icin buraya girdim, yanlis anlama.
+tabi, tabi.
üç arkadaş final sınavı sonrası taksiye biner. herkesin saçı sakalı birbirine karışmıştır. final haftasıdır çünkü. taksici adresi sorduktan sonra apışarasını kaşıyıp ekler:
-dünki rus hatun perişan etti beni.
+abi müsait yerde.
emperor orta3 de dershaneye gitmek üzere yola çıkar fakat otobüs kaçmış,buz gibi havada ev bark v.s olmayan uzun bir yoldan yürüyerek ilçe merkezindeki dershaneye gitmektedir, arasırada yolda durup belki minibüs gelir diye beklemektedir. Genç bi taksici gelir yanında dururu.
taksici: genç nereye , merkezemi?
emperor: evt
taksici: gel götüriym seni
emperor:yok abi sağol.
taksici: para almıcam olm, sevaptır öğrenci olduğun belli bende merkeeze gidiyom atla.
emperor:ok abi sağol (yol boyu muhabbet v.s sürer ve taksici dershanenin önünde bırakır emperor'u)
emperor:sağol abi kaç para borcum.
taksici:ne parası yaww, para almıcaz dedik ya.
emperor: olsun abi, al bak şu kadar param var. (taksici ısrarlara aldırmaz ve parayı almaz)
emperor:vay be ne delikanlı adamlar varmış.
bir gün elde gitar taksideyiz ama gariptir araçta pink floyd çalıyo...
-abi bu hangi radyo?
*kaset gülüm.
-nası yaa?
*ben normal taksicilere benzemem pek.
-yürü be abi
*gençler gitarı iyi çalabiliyonuzmu bari?
-tabi abi o biçim.
*bana pink floyd tan bişey çalın sizi beleşe götürürüm vallahi.
-yok abi çalarızda ,parada yaparsın bi indirim ama veririz yine hakkını.
*ben berlin duvarı yıkılırken ordaydım. ooo biz eski çılgınlardanız.
-yürü be abi.
*ben öle anlamam müslümdür, orhandır. biz rockla büyüdük.
-nereye gitçeksiniz? - bilgi dolapdere -hımm kızım ne bölümü okuyosun kaçıncı sınıfsın? -kaç para burda okumak? baban çok zengin galiba?- aman dolapderelilere dikkat edin! sizin gibi güzel kızları kaçırmasınlar. Bak benimde oğlum var,okuyor. _sen kaçlısın? evladım aa bizim oğlanla yaşıtsınız. diye dewam eden,ahiret sorularına maruz kaldığımız "yeter amca bırakta iniyim." dedirtiren, illallah getiren ,durumdur.Özellikle de bayan müşterisi iseniz.
her taksiye binişte bir şekilde iki taraftan birinin muhakkak açtığı muhabbettir.
son altı ayda iş icabı yüz kadar farklı taksi ile yolculuk etmiş biri olarak hiç abartmaksızın diyorum, genelliyorum ki yüzde doksanı maganda; yüzde sekseni hem maganda hem, sosyopat; yüzde yetmişi önceki 'sıfatlar' artı hedonist nev'i sapık olan bu 'güruhun' sizinle herhangi bir muhabbet açmasına hiç bir surette izin vermeyiniz... *; *
eğer ön koltukta oturuyorsanız muhakkak ki fitez atılırken taksicinin sağ el kuş parmağı, sol dizinize değirilmelidir bu muhabbet başlamadan önce. 12 pare top atışı misalidir taksiciler için bu; parmağı dokundurma ritüeli.
genellikle hiçkimsenin o andan sonra bir daha görüşelim kardeş bi çayımı içersin demeyeceği tarzdaki muhabbetleridir.
- e hocuş ne iş öğrenci misin?
- evet abi.
- karı kız nasıl, cıvır var mı?
- abi kızılcıklı' ya.
- tamam be yigen allala. şş manita olayları nası sizin okulda?
taksimden genç bir abimizin taksisine binilmiştirhafif çakır olmanın verdiği genişlikle iş geyiğe vurulmuş yanlışlıklada barda çalışıldığı ağızdan kaçırılmıştır.

taksici: oo size karıda düşüyodur orda
aksak tirtil: eh işte abi allaha şükür ehe ehe
taksici: şimdi normalde ben kafası güzel almam zor oluyo, geçen bi hatun bindi arabaya kafası güzel illa gel benimle eve beni yıka diyo. gitmedim ama bıraktım evine
aksak tirtil: oha be abi sende kız o kadar çağırmış??
taksici: yok ben seçiciyim(!) geçen reinadan müşteri aldım2 hatun taş gibi geldik nişantaşına bunlar soruyo bi gecede ne kazanıyosun diye, dedim 100 milyon gel dediler iki katını vericez. gittim sabaha kadar ikisinede verdim küsküyü verdim küsküyü (burda bendenizin yaptığı sallamalardan etkilenmediğimi farketmesi üzerine) sabah oldu aradım patronu araba gündüzde bende dedim akşama kadar iki arkadaşları daha geldi verdim küsküyü verdim küsküyü...

yorum: ulan allahsız anladık müşteri yokken sıkılmamak için uydurduğun fantazileri bize anlatıyosun, bari destekli at. reinadan çıkan hatun sana dönüp bakarmı hem sen gece iki gündüz 4 hatuna yetebilirmisin, ben bunları yiyecek kadar malmıyım. (bkz: at yalanı sik inananı)