1. 1.
  müşteri beğenmeyen taksi şoförleridir. yapılası şey 'asıl ben seninle kısa mesafe gitmem' deyip kapıyı suratına kapamaktır.

  (bkz: beni kovamazsin ben istifa ediyorum)
  5 -1 ... devedikeni
 2. 2.
  bir nevi taksi şoförü kaprisi.
  2 -1 ... jikase
 3. 3.
  mesafeyi beğenmedikleri için seni taksisinden kovan insanlardır özellikle sınavın varsa ve seni eminönünden beyazıta götürmüyorlarsa öldürülmeleri mübahtır.
  2 -1 ... marnie
 4. 4.
  kısa mesafe söz konusu olduğunda taksici olduğunu unutan insandır. yolu beğenmemekle kalmayan bu tip şöförler,üstüne üstlük itiraz ettiğinizde kabalaşırlar. zaman zaman kendi meslektaşları tarafından da kınandıklarına şahit olduğum insanlardır.
  3 ... hande
 5. 5.
  (bkz: götü kalkmak)
  2 -2 ... baybars
 6. 6.
  ilkokuldayken tek başına taksiye binersen ve daha sonra yolda servisle karşılaştığında ben inicem dersen adam suratına ters ters bakar ve kapıyı açar ,bir de bozuk yoksa bütün paranı alır. *
  6 ... kacak kelebek
 7. 7.
  kesinlikle yanlış bir harekettir ama birde olaya şöyle bakmak gerekir;
  durak taksisiniz dir, 2 saat sıranın size gelmesini beklemişsinizdir, ve gele gele 2 km lik bir müşteri gelmiştir. ve sıranın bir daha size gelmesi en az 2 saatinizi daha alacaktır. eğer mümkünse kısa mesafe müşterisini başka bir taksiye yönlendirme isteği biraz da olsa normal karşılanabilir.
  4 -1 ... istanbul icin efkar vakti
 8. 8.
  (bkz: ben karşının taksisiyim)
  1 ... nobetciekipleramiri
 9. 9.
  ana-avrat küfrü haklı kılacak ender sebeplerdendir. kendilerini bir anda çalışmıyor ilan edip kavga çıkarmaya yeltenirler. bunlar özellikle yolcu sayısına göre taksinin azaldığı bölgelerde bu haltı yerler, zannederler ki o yolcuyu almadıklarında her daim okkalı bir mülteri bulacaklar. akıllı taksici uzun mesafeden çok arabasını boş bırakmayan, yani boşa gaz tüketmeyen taksicidir. bu taksici gelen yolcuyu alır ve onu bıraktıktan sonra yine aynı yere geri döner. durak taksilerinde sıradan bahsediliyorsa ve o durağın öndeki taksisi yolcuyu kabul etmiyorsa o halde doğrudan durak şikayet edilmelidir. bu riskten ötürü durağın taksisi çok fazla kapris yapamaz. ha bekleme yerlerine kamp kuran uyanık şöförler vardır, o bekleme yerleri işlek caddelerde olduğu için bekleme yerine hiç bulaşmayıp caddeden geçeni çevirmek gerekecektir. durak var burda derlerse de zaten e götür o zaman denir olay halledilir. ama dediğim gibi bu esas taksinin sıklıkla geçmediği yerlerin sorunudur. zaten o taksiye binmek mecburi olmasa kimse o .... kişiye * para kazandırmak niyetinde değildir. her daim bu işi yapanların cezasının arttırıldığından falan bahsedilir, fakat o kişiyi nasıl tespit edip neye göre ceza verileceği konusunda en ufak bir açıklama olmaz. cezalar hep sözde kaldığı için bu soysuz şerefsiz kişiler de pervasızca hareket edebilmektedirler...
  3 ... schenardi
 10. 10.
  (bkz: aza kanaat etmeyen cogu bulamaz)
  3 ... darkerway