1. 1.
  Taksi plakalarının değer artışına gelir vergisi istisnası getirilmesi olayıdır. Demek ki taksici çavuşunun tehditlerinden tek korkan hükümet ve meclismişmiş bu ülkede. Enteresan. Ev alırken bile kdv ödediğin ülkede işe bak. Neymiş aq bu taksi plaka sahipleri. Biz de susalım da çizmesinler kabamızı.
  1 ... mahmut sezar
 2. 2.
  Taksici çavuşu demek biraz yanlış olayin perde arkasina bakmak lazim. Bugün istanbul vb büyük sehirlerde taksi plakalarinin değeri milyon türk liralari ile ifade ediliyor. Peki sence trafikte bu kadar cirit atan taksilerin sahipleri kimler olabilir ki meyveli caya bile ötv koyanlar taksilere ayrıcalık taniyor. Sifir arac alirken uygulanan ötv indiriminden bahsetmedim bile bak.
  2 ... x e deger veren adam
 3. 3.
  ötv indirimi bile benim açımdan gayet anlaşılabilir birşey. Sonuçta ticari bir araç alıyorsun. Fakat değer artışına gelir vergisi istisnası tamamen eziklik veya dediğin gibi.
  ... mahmut sezar
 4. 4.
  En yüksek vergi alınan işlerden biri olmalı normalde taksi. Zaten herhangi bir vasfa ve yetkinliğe sahip olmayan eğitimsiz bir kitlenin tekeline düşmüş bir iş kolu, vasıfsız olduğu yetmezmiş gibi fazla emek de gösterilmeden icra ediliyor. Emek ve çalışma olmadan kazandıkları paradan doğal olarak en yüksek oranda vergi alınmalı.
  1 ... kardabi
 5. 5.
  ucunda ölüm olmadıkça sarı taksiye binenin anasını siksinler diyenlerin sayısını artırmak için elinden geleni yapıyorlar.

  oturduğum yerde öksürsem 5 tane korsan taksi durağı çıkar. uberi careemi yok etseler bile bu şerefsizlere savaş açmak şart.
  ... raduyev