1. 1.
  her türlü trafik kuralını ihlal eden meslekimsi grubumsulardır. ancak saat geceyarısı civarındayken gündüz tarifesi açmasını istediğinizde birden kuralcı kesilip, kurallara uymanızı isterler. yetmezmiş gibi, para üstüne de yatıverirler.
  bazen de durudup gideceğiniz yeri söylediğinizde gitmeyiverirler. görevleri alabildiğine hortum olduğunu düşündüklerini sanırım hep.
  ne zaman ki cebinizden çıkacak paraya acımazsınız*, o zaman bunlarla rahatça muhabbet edilir; o zaman nedense şefkat dolu oluverirler.
  Bu arkadaşlar, keyiflerine göre yolcu alırlar. kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde, yağmur çamurda ihtiyaç duyduğunuz zaman duraklarında bile bulunamazken, karşıdan karşıya geçmeye çalışırken veya kaldırımda kısa mesafe yürürken bilimum selektör ve korna ile hizmetinizdedirler.

  işine duyduğu saygıdan ötürü gömlek-kravat taksi kullanan bir tanesi dışında özellik ve nitelikleri itibariyle bunların dumura uğratma yetileri daha kuvvetlidir.
  Bu gibi nedenlerle de kendilerine karşı tutumumun hiç olumlu olduğunu söyleyemediğim tiplerdir.
  1 -1 ... kelkeshoze
 2. 2.
  bunun bir de (bkz: minibus soforleri) versiyonu vardır ki kasapla yakın ilişkide oldukları kesin gibidir.
  1 ... ossie67
 3. 3.
  bazıları malesef sigara içmenin yasak olduğunu bildiği halde taksinin içinde sigara içer. sormazlar dahi içebilir miyim diye? sonra külleri uçar üstüneze, kolunuza gelir.
  2 ... elma kurdu
 4. 4.
  kendileri ufak tefek para üstlerini pek vermezler. bi sabah 7.30 sularında taksimetrede yazan ozaman parasıyla 12 milyon 350 bin lirayı avucuna kuruşu kuruşuna sayarak verince "abi valla helal olsun" ifadesiyle şaşkınlığını dile getirmişti bi taksici.bu adamları hiç anlayamamışımdır bi hocamızın dediği doğrumudur yoksa? "olum bunların hepsi down sendromlu" * )) müşteri beğenmezler yer beğenmezler vesaire böyle sürüp gider......
  1 ... loopus
 5. 5.
  trafikte sadece kendi aracının varlığını kabul eden, her durumda kendini haklı gören, hiç kimsenin hakkına saygı duymayan, içindeki trafik canavarını besleyen ticari araç sürücüsüdür. (hepsi değil de elbette ama büyük çoğunluk)
  ... yazar terbiyecisi
 6. 6.
  istanbul taksi şöförleri;
  durumunuz çok vahim.
  ''biri sizi eğitmeli''
  aşağıdaki ifadeler bazılarınız için geçerlidir ve maalesef o bazılarınız 'büyük yüzde'yi'' oluşturmakta.
  yolları bilmiyorsunuz, müşteriyle nasıl konuşulur? bilmiyorsunuz, araçlarınız temiz olsa bile, siz kokabiliyorsunuz, para üstünü vermemek için direniyorsunuz,
  durduk yere yolu uzatarak tutacağından fazla ödettirebiliyorsunuz. kısa mesafe yol gidileceğini duyunca ağız -burun kıvırıyorsunuz. hiç kimse size : bu işin hizmet satın almak olduğunu söylememiş.
  kendiniz de bilmeze yatıyorsunuz.
  biri sizi eğitmeli. berbat durumdasınız.
  ... akilluslu
 7. 7.
  eğer tanımadığınız bir yerde taksiye bindiyseniz sizi çok kolay kazıklayabilir.
  10 liraya gidilecek yere, şehiri gezdirerek 50 liraya kadar çıkarabilir. bazıları şerefsizdir ama iyileri de mevcuttur.
  1 ... gold edition
 8. 8.
  Abartısız yüzde 80'i öküzdür ve şerefsizin önde gidenidir. tam anlamıyla gırtlak kesen gaspçılara gelesice orospu evlatlarıdır.

  hele ramazanda apayrı orospu çocuklarıdır.

  153 beyaz masaya şikayet edebilirsiniz bu şerefsiz piçleri.

  geri kalan %20'lik kesim candır.
  1 ... honor
 9. 9.
  insanları günaha sokan kişiler. Hepsi mi şerefsiz olur arkadaş. hepinizin amk.
  ... pasifist sulhi
 10. 10.
  öğrenciyi bile soymaya kalkacak kadar şerefsizlerdir. yaz tatili için üniversite okuduğum şehirden 2 valiz 2 çanta ile döndüm, mümkün değil garajdan eve kadar dolmuş ile gidemem. tek bavulu bile utanmasa kıçıma sokmamı isteyecek izmir dolmuş şoförleri yüzünden bu kadar yükle taksiye binmek zorunda kaldım. herifin yolu bilmediği yetmezmiş gibi orada, gözümün önünde yazan tutarı 2 lira fazla söyledi, baktı kandıramıyor, bu defa da para üstümü vermeye yanaşmadı. evin önünde sesimi yükseltince anca verdi. üstelik bu herif babamdan dahi yaşlıydı. yaşından bile utanmıyor bazıları. eh orospu çocuğu, yok mu senin çocuğun, torunun, 2 lirama göz dikecek kadar mı aşağılıksın?! bak yine sinirlendim, kaç ay geçmiş üstünden.

  velhasıl mecbur kalmadıkça kullanmam taksi falan, şoförleri manyak oluyor. para üstlerine yatar bunlar o yüzden bozuk para verin bunlara. üstüne yatıyorlar.
  1 ... thewayyoumakemefeel