bugün

sakatlıktan yeni kurtulan futbolcu eylemi.
çaktırmadan antreman sahasını terk edecek futbolcu eylemi de olabilir.

(bkz: kemal sunal kaçışı)
(bkz: sergen yalçın)

adamın arada sırada yaptığı tek antreman buydu.
belli bir arkadaş kitlesinden bir süreliğine kendini soyutlamanın, onlardan ayrı durmanın futbol hastası erkek lügatındaki karşılığı.
(bkz: tobias linderoth)
herhangi bir sorundan ötürü antremana katılmayan sporcunun, antremandan kopmaması için yaptığı eylem.
bazı zamanlarda da, dalağı şişen, yorulan sporcuların rahatlamak için koşmasıdır.
bir tür ceza olabilir belki.

-hakan * cezalısın, git takımdan ayrı düz koşu yap. arkadaşlarından ayrıl da gör gününü. biz de mis gibi takımcana maçımızı yapalım. oohhh canıma da deysin.
-bana ne, bana ne top benim.

(bkz: bence futbol insanın kendine yakışanı giymesidir)
(bkz: takimdan ayri duz kosu)
(bkz: sürüden ayrılanı kurt kapar)
yengeç takımlarında yapılması mümkünsüz eylem.
türk spor medyasının sadece futbolla yoğun şekilde ilgilenmesinden dolayı futbolla ilişkilendirilen hadisedir. oysa her spor dalında görülür bu. mesela 4x4 bayrak yarışçıları da sakatlandıklarında takımdan ayrı düz koşu yaparlar, curlingcilerde de vardır bu. hatta bir zamanlar ukrayna bayan voleybol milli takımının pasörü takımdan ayrı düz koşu yaparken tecavüze uğramıştı da türk medyası bununla hiç ilgilenmedi. hıncal uluç gündeme getirdi olayı 90 dakika'da. buradan soruyorum TRT spor servisine bu haber niye yer almıyor bültenlerinde filan diye bağırdı. kameraman da zoom in yaptı bu sırada ona. o da kameraya dikerek gözlerini konuştu. falan filan.
(bkz: fizyoterapist eşliğinde çalışmak)
böyle bir yazar da varmış.

hoşgelmiş.
bunun için real madrid'in 40 km uzunluğunda dümdüz bir platform yaptırdığı söylenir.
bir zamanlar fenerbahçeli futbolcu milan rapaiç'in alışkanlık haline getirdiği olay.
pek çok kaynakta kendisinin takımla çalıştığını gören ya da duyan olmadığı söylenir.
güncel Önemli Başlıklar