bugün

bilgisayarin kendini kasmasi olayından sonra yaşanan bilgisayarın takılması durumuyla karşılaşan kişinin, sanki bir yararı olacakmış gibi kasayı tekmelemesi eylemi.
bilgisayara uçan tekme dahil her tür tekme uygulanır ama çıt yoktur.
(bkz: bana bütün gücünle vurmanı istiyorum)
sadece türkiyede değil, her ülkede gerçekleştirebilecek, aşırı sinirin sonucu. devamlı olmazsa makul tabi.
elektronik aletlere şiddet uygulayarak onları imana getireceğini sanan insan eylemi. kasa tekmelerken ayak acıyabilir, kasadan dayak yemiş olur o zaman insan.

- takılma lan <çat> ahh ayaaam
+ nası koydum ama hehe
islemcideki yongalar uzerinde yada anakartta veriyollari uzerinde biriken, sikismis veya tikanmis veriyi ufak sarsintilarla ilerletme olayinin halk arasindaki bilinen diger adidir.

klavye yumruklamak veya monitore kafa atmak ise daha farkli veri islem hizlandirma teknikleridir.

bu hareketi gerceklestiren end userlarda kilitlenen cep telefonunu avucuna vurarak calismasini saglamak ve yavaslayan notebook'u sallandirarak hizlandirmaya calismak gibi aktiviteler de izlenebilir.
windows'un sinir katsayınızı faktöriyelleştirmesi sonucu (bkz: faktöriyel) *yapacağınız eylem. 2 yıl öncesine kadar yaptığım eylem. Thermaltake Shark aldığım günden beri yapmadığım eylem. *
anakartı ve cpu yu yerinde sökecek derecede ciddi hasar yapabilen eylemdir.
feci rahatlatan bir olaydır. oyun takıldığında, dvdrom okumadığında, programların kitlendiğinde yapılması gereken harekettir. yalnız dikkat edin sağdan soldan değil de, direkt ön tarafından atın tekmeyi. yoksa kalıcı hasara yol açabilir, daha da sinirlenebilirsiniz.
oyun oynarken restart atıyor makine. 300watt neyine yetmiyor ulan? alıyorum psu giriş kablosunu, giriş kırılana kadar büküyorum, rahatlıyorum. oh be. çalışıyor musun çalışmıyor musun.
40 yıllık tekmeciyim; ben böyle olay görmedim.
her türk insanının yaptığı geleneksel tamir etme yöntemlerimizden biridir efendim.

hatta bunu yapan bunu da yaptı:

(bkz: çalışmayan televizyona uçan tekmeyle dalan anne)
Ayağınız acır yapmayınız tavsiye olunmaz. Onun yerine monitör.