1. 1.
  çelişkidir.

  psikolojik sorunları nedeniyle intihar eden bir baba üzerinden duyar kasıp, akıllarınca bu durumdan hükümeti suçlu çıkarmaya çalışan embesillerin farkında olamadığı. (ya da işlerine gelmiyor)

  merak ediyorum çaba gösterip, mücadele etmek varken kolay yolu seçip intihar eden bu babanın sosyal medyada dolaşan fotoğraflarından haberdar değil mi bu embesiller.

  zira paylaşılan bu fotoğraflarda söz konusu şahıs evladına bir okul pantolonu alamayacak kadar mağdur durumda olmadığı ayan beyan ortada.

  işin içinde psikolojik sorunların olduğu gayet net bir şekilde belli oluyor. tabi bunu bizim akılsız muhaliflere anlatabilmek na mümkün.

  çünkü serde hükümete bel altı vurmak var. her işlerinde bir aldatmaca olmazsa olmaz zaten bu tiplerin. kendi söylediklerine kendilerinden başka inanan da yok o da ayrı ya.

  bu şekilde halkı galeyana getireceklerini sanıyorlar sanırım sonra da; osmool domorco hoborono yopon gozotoco gozoltono olondo.

  edit kokuşmuş zihniyet yine almış eline sazı. intihar eden babanın kendine takım forması alıp oğluna okul pantolonu almadığını ima ettiğimizi demeye getirmiş. ulan öyle iki yüzlü yaratıklarsınız ki insan gerçekten hayretle izliyor tüm bu olup bitenleri.

  anlamak istemeyen siz zavallılar için tekrar ediyorum; söz konusu etmek istediğim sizin şerefsizliğiniz psikolojik sorunları yüzünden intihar eden bir babayı kirli emellerinize alet etmeye çalışmanız. tabi siz bunu anlayamayacak kadar gözü dönmüş durumdasınız ya neyse.

  yoksa ne baba, ne ardında bıraktığı zavallı yavrusu sizin zerre umurunuzda değil'
  9 -24 ... fookotmoz kordos fookotmoz
 2. 2.
  yurdum tatlı su solcişlerinin açıklayamadığı olaydır.
  4 -5 ... masklavi
 3. 3.
  çakma forma almıştır belki yıllar önce fenerin formalar her sene aynı çıkıyor zaten açık ve net.
  1 -1 ... public agent efsanesi
 4. 4.
  Şovmenlik örneğidir.
  2 -5 ... kivilive
 5. 5.
  işin biraz şov amaçlı olduğunu kanıtlar nitelikteki çelişkidir.
  2 -2 ... kan tutan kasap
 6. 6.
  ne belli satın alınmış olduğu ya hediye edildi ise elinizde satın alındığına dair bir kanıt mı var ve diyelim ki satın almış olsun bu okulların yine de kıyafet standartları getirmesini haklı çıkarmaz.

  herhangi bir öğrenciyi herhangi bir öğretmen kıyafetinden dolayı yargılayamaz ayrıştıramaz. buna hiçbir öğretmenin hakkı yoktur. maaşını verdiğin devlet dairesi mi sandın okulu? öğrenciler senin memurların mı?
  4 ... rootz
 7. 7.
  yalnız ve güzel ülkemde her geçen gün biraz daha trend halini alan öleni öldüğüyle bırakmayıp arkasından tekrar tekrar linç etme fenomenine yeni bir örnek daha oluşturan bir ayar/eleştiri ifadesi. anlamadan, dinlemeden saldırmayın; öyle ya da böyle bir baba ölmüş maalesef; biraz ağır olun, biraz sükunetinizi koruyun.
  2 ... usualsuspects
 8. 8.
  gariban çocuklarının her giydiğini aileleri almıyor maalesef. bir hayırsever ya almış yada kendi oğlunun üzerine olmayanları vermiş olabilir.

  sizin gibi yobazlar anlamaz böyle hayır işlerinden.
  2 -1 ... bir idealistin ta kendisi
 9. 9.
  arkadaşlar burada söz konusu edilmek istenen vefat eden kardeşimizin mali durumu veya aldığı forma değil. bu babayı sırf okul pantolonu alamadı diyerek intihar ettiğini öne süren iki yüzlülerdir.

  tabi bazıları yine işine geldiği gibi bakmış olaya.
  5 -6 ... fookotmoz kordos fookotmoz
 10. 10.
  çok yerinde tespit. bakıyorsun rahmetlinin fotoğraflarına maçlar, sinemalar, mangallar, diğitürkler, formalar, atkılar neler neler. bir de kendi halime baktım çocuğuma beşiktaş forması bile alamamışım.

  kim ne derse desin şaibeli bir intihar. gazetecinin gözaltına alınaması da yerinde ülkeyi kaosa sürüklüyor orospu çocukları.
  1 -4 ... timarli sipahi neferi