1. 1.
    yavaş yavaş memleketimize yerleşen leş ötesi akım. gelinin/damadın/sünnet çocuğunun asgari ücretli garibanlar (gerçi onların da amk, bu leş kültürün yerleşmesinde verdikleri oyun da katkısı var) tarafından tahtla mekana taşınmasıdır.

iki yüzük takınca millet kendini padişah ve sultan sanıyor amk, 2 seneye boşanacaksınız sonra nafakadır, düğün kredisidir derken bu sefer bir bakmışsınız bankayı tahtla taşıyorsunuz. tahtı götünüze sokmasalar bari.

iki adım daha yürü neyin havasını yapıyorsun.
    5 -3 ... kornisten kovulan perde ruleti
  2. 2.
    türk milletinin şekilcilikte nirvanaya ulaşma sendromudur. efendi gibi geleneğin gereği neyi yapman lazımsa yap. taht ne lan? 10 gün sonra 8.30 da işbaşı yapıcaksın işte. iş yerine de tahtla gitsene.
    5 ... has mahmut
  3. 3.
    Arap kültürünün, ülkenin popüler kültürü haline gelmesinden kaynaklanan gereksiz ve gülünç modadır.

Yok hayır yani, yüksek yüksek tepelere eşliğinde, başında kırmızı örtü, eline kına yakılması neyine yetmiyor?

Takı töreni, takı sırası, kırmızı kuşak bağlama, yok efendim kapı tutma, sandığa oturma, yol kesme martavalları da mı yetmedi?
    Neyin peşindesin?
    Ne bu artistik hareketler?
    Bugün taht, yarın deveyle mi gireceksin ayol?
    Evet mi? Yuhhhh!
    6 ... zeytinyagli dolma kalem
  4. 4.
    Ay şunun şurasında kaç kere evleniyoss öhöö öhhööö benim hiç bi isteğim olmoson mo öhö öhöö.
    Ne var yani tahtla çıksak çok şey mi istiyorum.
    4 -1 ... feministmiyimneyim
  5. 5.
    taht değil tahtırevan.

bizim saltanat meraklıları bir de neyin ne olduğunu bilseler.

(bkz: tahtırevan)
    2 ... strawberry blonde