1. 1.
  bir okul ritueli. herhangi bir vesile ile tahtaya sinifin onune cikip soru cozmek, sorulara maruz kalmak vs.
  eğer tahtayı silmek için kalkılıyorsa stres yapmanızı gerektirmeyen eylemdir. hatta kıçı sallaya sallaya silip sınıfa şov yapabilirsiniz.
  2 -1 ... ernesto
 2. 2.
  dünyanın en lanet olayıdır. mavi önlüğünüz ve beslenme çantanız ile o kadar şirin hal ve tavır içinde okula gidip geliyorsunuzdur ki, ailenin biricik evladı, muhteşem insanı olmuşsunuzdur. bir gün gelir, öğretmen sizi seçer. işte o gün hayatınızın dönüm noktasıdır. ya var olacaksınız, ya yok olacaksınızdır. ya günün en popüleri, ya da en eziği olacaksınızdır. böyle binlerce ikilem arasında, tahtada size sorulan soruyu, cevaplamak için elinize bir tebeşir alırsınız. heyecandan terleyen ellerinizin içinde tebeşir erir, ıslanır. aklınıza ilk gelen şeyi tahtaya yazar gibi yapıp, vakit kazanmak amacıyla, tebeşirinizi tahtaya değdirdiğiniz anda o mna koduğumun sesiyle karşılaşırsınız. ıslanan tebeşir, "gacur gucur" seslerinin akabinde tahtaya yazmaz. bu iyice iğrenç bir durumdur. rezaletin son perdesidir. tebeşir tahtada kaymaya başlar. sonrasında ise, parmaklarınızı "mis gibi de lezzetli" hareketini yapar gibi ortada birleştirir, cetvelini de bir güzel yersiniz. beslenme tenefüsü bile olsa dışarı çıkamazsınız o gün.
  1 ... sonika
 3. 3.
  zamanında çoğu insana fobi olmuş durum.
  ... ortouch
 4. 4.
  ne yapacagınıza gore cesitli ruh halleri almanızı saglayan eglem.
  (bkz: soru cozmek)
  (bkz: dayak yemek)
  (bkz: tahtayı silmek)
  (bkz: konu anlatmak)
  (bkz: ası olmak)
  1 ... xasimus
 5. 5.
  cinsel uzvunuz ayaktaysa, çok kötü sonuçlar doğurabilecek eylem.
  ayrıca
  (bkz: 31 çekerken öğretmene yakalanmak)
  ... goxel
 6. 6.
  cok lanet bişeydir,beyaz tenliyseniz daha da kötüdür renk değiştirmeye başlarsınız.bu olaydan yırtmak için bunlar denenebilir.hocanın birini tahtaya kaldıracagını anladıgınızda sakın göz göze gelmeyin,önünüzdekine abartmadan saklanın,silginizi yere düşürün,alın.bu yöntem biraz tehlikelidir ama bazen tutmaktadır.çöp atmak için kalkın kovanın oraya gidin.ilerilere bakan hoca sizi görmeyebilir yırtabilirsiniz.ama hazır ayaktayken gel lan da diyebilir.
  ... yogurtsuzcacik
 7. 4.
  bir de bazı anne modellerinin gözde sorusudur 'bugün tahtaya kalktın mı?' sorusu.

  sanki çok önemli birşeymiş gibi hergün sorulur o lanet soru. ve sen bıkarsın birgün bu sorudan. kah tarih dersinde 'mohaç meydan muharebesi'ni anlatırsın sınıfın ineği betülün ağzından, kah orhan olursun muazzam bir matemtik sorusu çözerken. anlattıkça anlatırsın, coştukça coşarsın validenin sorusunun ardından.

  hemen ardından 'sınıfta kaçıncısın peki?' sorusu gelecektir. sen hep sınıfın ikincisisindir. birinci olamayacak kadar gerçekçi(!) ve ikinci olabilecek kadar da mütevazisindir(!).
  -1 ... derin mavi