1. 1.
  batının amborgo uyguladığı iran, nükleer gelişimiyle dünyanın dikkatini çekmektedir.
  israilin zaman zaman benzer çıkışları olmakla beraber
  kimsenin diş geçiremediği kapalı kutudur iran..
  16 -1 ... kutsal cesi 2
 2. 2.
  iran rejimi son günlerini yasamasa da son yillarini yaşiyor. Sanilanin aksine iran'i cok rahat yikacaklar. Suudi arabistan cephe savasina girecek, suudi arabistan'a israil ve abd aleni destek verecek. türkler ve kurdler ayaklanacak. Ki boyle bir durumda türkler kafadan ülkenin ücte birinde kontrol saglayacak yani yeni bir türk devleti uzak değil.

  Iran, rusya, kuzey kore ve hatta çin. abd'nin sadece askeri harcamasi sonuncusu haric bunlarin toplam ekonomisinden büyük. Bunlar değil birlesik devletlerle abd'nin orta sinif bir eyaletiyle bile mucadele edemez.

  Cumhurbaskani ruhani ilimlı bir insan seviyorum, hamaney de sevimli geliyor-belki türk olmasindan- ama iran'in tekeri fazla dönmez.
  ... gaspirali
 3. 3.
  Rahatlıkla dövebileceğin bu konuda tereddüt etmediğin birisi vardır. Ama döversen öğretmenin kızar, belki babana söylerler o kızar. Ama sonra içten içe aferin oğluma nasıl dövmüş diye düşünür ama tabi sen bunu bilemediğin için çekinirsin.

  Ortadoğudaki tüm ülkeler abd ve israil için istedikleri zaman ağzını burnunu kırabilecekleri durumdaki ülkeler. iran şöyle böyle diye kendinizi kandırmayın aq.
  ... mahmut sezar
 4. 4.
  iran o beğenmediği müslümanlara muhtaç olacak. Ama eli kanlı katil olduğu ve müslümanların kanına girdiği için beklediği yardımı görmicek.
  1 ... kalahari 1