bugün

bir evde şarap yapmak değildir. o şarabın malzemelerini karıştırırken ve düzeneği kurarken walter reyiz beni görse yanına çırak alır. o derece seksi ve kimyagerimdir len.

4 aydır şarap yapmıyorum, aklıma gelmişken kurayım bi 10 litre daha, kışın güzel gider.
Tariflere baktığımda tahini daha yüksek oranda kullananları görüyorum. Efendiler, romalılar, yurttaşlar! Aslolan değişmez kaideyi atlıyor, pekmezin tadını ve akışkanlığını mahvediyorsunuz. Bu karışımda altın oran 4 birim pekmeze 1 birim tahindir.

Eğer tahini çok seviyorsanız Dursunbey diye bir ilçe var balıkesirde. Oraya gidip tahin tatlısı yiyiniz. Tadı muazzamdır ama adı üstünde tahin tatlısı. Karışımın oranını kişisel zevkleriniz doğrultusunda değiştirmeniz gelecek kuşakların yanlış damak tadına sahip olmasına sebep oluyor. Pilav üstü yoğurt koymaya dönmesin bu da.
evet sevgili romalılar, eklediğiniz her damla tahin kilo/kalori olarak geri dönecek
güzel tespit.
lakin tahin pekmezi tutturmanın imkanı yoktur.
diyelim ilk başta tam istediğin gibi yaptın. süper yiyorsun. bir süre sonra ya pekmezin ya da tahinin tadı öne çıkacaktır. artık hangisine duyarlıysan.
o yüzden karışımı yerken hem tahin kavanozunu hem pekmez kavanozunu yanında bulundurmakta fayda var. hani tad bayarsa diğerinden ekliyeceksin.
bu şekilde 1 er kavanoz tahin ve bekmezi yersiniz.

tabi o kadar çok yemeyin. tadında bırakın.