1. 1.
  son gunlerdeki karikatur kriziyle tum dunya insanlarinin profilden gorme sansı yakaladigi durumdur.tahammulsuzlugun tescilidir.* * *
  13 -45 ... zzg
 2. 2.
  islama atılmış iftiralardan biridir. islam dini zorlamanın ve de zorbalığın olmadığı bir dindir. şayet islam dini mebnsuplarını tahammulsüz olarak gösteren hadise karikatür hadisesi ise şunu açıklamak gerekir.

  hz. muhammed peygamber olduğu dönemde insanlar puta tapıyordu.resulullah putun önünde eğilip kalkan insanlar yarın kendi figürlerinin önünde de secde etmesin diye hiçbir şekilde resminin çizilmesine müsade etmemiştir. yani müslümanlar iyisiyle kötüsüyle resulullahın bu ricasına uymuş ve de hiçbir yerde peygamberini figüre etmemiştir.

  sonra birileri çıkmış peygamberi figüre etmek bir yana, elinde silahlı bir katil olarak lanse etmeye çalışmıştır. hem de bu adamlar müslüman bile değil. ulan siz isa nın resmini çizme hakkını kimden aldınız. hadi o konuda biz size posta koyma hakkını kendimizde görmedik. bizim peygamberimize çizgilerle hakaret etmek size mi kaldı. buna mı tahammul edelim? bu mudur istediğiniz bize tahammulsuz derken. kusura bakmayın biz canımızdan malımızdan çok sevdiğimiz bir şahsa laf attırmamayı tahammulsuzluk olarak görmüyoruz.
  39 -11 ... palta
 3. 3.
  yapılan inanılmaz derecede büyük bir saygısızlıktır..müslümanlar tepkilerini göstermelidir ve sorumlular gereken cezaları almalıdır..tahammülsüzlükle uzaktan yakından alakası olmadığı gibi karikatür çizildikten günlerce sonra tepki verilmeye başlanması gereksiz bir tahammül örneğidir..
  10 -1 ... milis
 4. 4.
  islamiyet de diger butun dinler gibi elestiriye acık degildir, inanan insanlar da inandıklarının kayıtsız sartsız dogru olduguna inandıklarından dogal olarak konu uzerinde elestiriye acık olamayacaktır.
  sonuc olarak butun dinler dogmatik oldugundan islamiyetlere beraber butun dinler icin gecerli olan onerme
  6 -3 ... dopdop
 5. 5.
  bir hoşgörü dini olarak islamın gölgesinde kalan, her din gibi kuralları olan ve bu kurallara karşı müeyyideleri olan islam a karşı bütünü ile değerlendirmeden kolaya kaçan bir beyanat.
  4 -1 ... steve
 6. 6.
  Sözlük'te yok!

  Ama aşağıdakiler belki işinize yarar.

  (bkz: cennete götüren yegane din olarak islam)
  (bkz: insanların en ahlaklısı muhammed in dini islam)
  (bkz: tüm peygamberlerin ortak dini islam)
  (bkz: dünya ve ahiret mutlulugunun kaynagı islam)
  33 -10 ... rasko
 7. 7.
  batı dünyasının islamı karalama kampanyasının adımlarından biridir bu söylem...islam aynen bu şekilde gösterilmeye çalışılmaktadır..ama altta yatan neden tamamen siyasidir...müslümanları kışkırtacak yeni yöntemlerle islami kesmin sabır sınırlarını zorlamak ve sonucunda da terör saldırılarının artmasını sağlamaktır asıl amaç...çünkü bu amaç, islamla terorızmı bağdastırarak;islam ülkelerinin sözde antidemokratik yapısını şekillendirip demokratikleştirmeye veya başkalarının ifadesiyle işgaline yardımcı olacak bir araç olarak kullanılacaktır...yazık kı bu uydurmalarını %99 u musluman olan bir ülke evlatlarına dahi inandırabiliyorlar...
  6 -1 ... dr.sn
 8. 8.
  islam sevgi dini olduğuna göre yanlış olan önermedir. allahın bize tahammülü olduğuna göre dininin tahammülü olmaması sözkonusu olamaz...
  14 -2 ... karga
 9. 9.
  örnek aldığımız ve nasıl bir müslüman olmalıyız dediğimizde peygamberimiz ve kitabımız vardır bize yol gösteren.tahammülsüzlük olayı karikatür meselesiyle birlikte anlatılıyor.oldu da bizden de birileri çıktı isa a.s, papanın ve bir kaç azizlerinin karikatürünü çizdi.neler olur sizce? onlar ya biz işte boyleyız serbest anacım çiz ne olmuş mu diyecekler yoksa bir kaç devlet erkanının kulaklarını mı çekeceklerdi uyarı niteliğinde.el insaf...
  2 ... aquantass
 10. 10.
  evet islam tahammülsüzdür ama o yüce dine karşı tahammülü olmayanlara karşı tahammülsüzdür.yine bir ama diyor ve ekliyorum.sizin kadar tahammülsüz değildir. önce kafirleri sevgiye saygıya yüce allah'ın buyruguna çağırır sonrasında "sizin dininiz size, benim dinim bana" der sevgili peygamber efendimiz (sav). daha sonra da sizin kutsal değerlerinize saldıran olursa siz de onları öldürün buyurur.

  islam dini özgürlükleri kısıtlamaz aksine insana koyduğu sınırlarla insanların daha iyi yaşamasını sağlar. eğer ki sizin özgürlük dediğiniz şey içki içmek zina yapmak esrar çekmek ve bilumum bizim günah dediğimiz şeyler ise tek tek açıklaması mevcuttur bunların.
  içki içen kişinin sarhoş araç kullanması ve kaza yapması özgürlük kısıtlayıcı ise
  evet kısıtlıyor,
  fuhuş yapmak aids musibeti ise
  evet kısıtlıyor,
  esrar çekmek uyuşturuyor ise genç dimağları
  evet kısıtlıyor,
  şimdi tekrarlıyorum : evet tahammülsüzlük bu ise ve gayrı müslimlerin yaptıkları tahammül edilebilecek bir şey ise islam dini tahammülsüzdür (haşa).

  karikatür konusunda ise diyecek tek bir laf vardır.yüce rabbimiz o karikatürleri çizenlere hak ettikleri cezayı elbet bir gün verir...
  5 ... vezir tonyukuk