bugün

ankara ya pizzayı sevdiren müessese. iki tane vardı. biri tunalıda. domates çorbasının tadı hala damağımda.
konya daki versiyonunda iyi pizza yapılan, servisin genelde geciktiği, uzun zamanır gitmediğim sosyal otlangaç.
izmirdeki şubesinde seçme garsonları bulunduran dükkandır.
Zira garsonlardan biriyle geçen muhabbette adam yaşam felsefesini 3 kelimeyle açıkladı :
-Para
-Seks
-Pizza
bolu şubesine bir gidenin bir daha gitmediği, fiyatların iflah üzerinde advers etki yarattığı pizzacı müessese.
içinde; pastırma, sucuk, ceviz ve bol baharat kullanarak yaptıkları türk gerceği isimli pizzaları harika olan yer. eve servislerde siparişi 30 dk içinde getiremezlerse, para almayacaklarını idda ediyorlar. nitekim geç kaldıklarınada hiç şahit olmadım.
ilk olarak ankara/çankaya'da açılmış olan, sonra yine ankaranın muhtelif yerlerinde şubeler açarak büyümüş, sonuçta ankara dışına çıkarak işi iyiden iyiye profosyonel hale getirmiş pizzacı. ankaralı olup da tadım'da bir arkadaşıyla randevulaşmamış olan genç var mıdır bilemiyorum. ankara için simge bir markadır. her ne kadar pizzalarında eski tadı bulmak pek mümkün olmasa da..
telefonla sipariş verirken "50 lira üstü yollar mısınız?" sorusuna "tabii ki...ah, bir dakika nakit mi ödeyeceksiniz?" diyen* yaratıcı kasiyerlere sahip pizzacı.
biraz pahalı olmakla birlikte, gerek malzeme kalitesi, gerekse hamurunun lezzeti ile dikkat çeken pizzacıdır.
Kartal Real market içinde de birtane var bu pizzacıda. Ekonomik menüleri var ve gayet lezzetli.
ilk sahipleri tarfından hd restorana satılmıştır. Şu ara franchasing sistemi ile çalışmaktadır. Pizzaları pizza hut'a on bin basar. En güzel restoranı tunalı hilmi caddesindedir. Eşim ve ben çok severiz.
Ankarada ki her subesi temizlik konusunda dikkatli olan pizzacidir. calisanlarinin musteri memnuniyetine onem vermesi, pizzalarinin, gerek hamur, gerekse malzeme olarak cok taze olmasi cok buyuk bir artilaridir. salata barlarindan yiyip pisman olan gorulmemistir. kucuk bir detay ama siparis masaya geldiginde ilk olarak bayanlara servis yapmasi, afiyet olsun, hos geldiniz, iyi gunler demeleri onlara cok sey kazandirmakta.